Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Żywioły. Świat w rękach mocy

Żywioły Świata

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Wszechświat składa się z 4 żywiołów: Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza. Życie nasze to jakby stan równowagi tych sił, rozumianych jako energie, które znajdują się w zewnętrznym świecie.
 
Podczas tworzenia zaklęć, praktykowania magii, adepci Magii oraz wiedźmy odwołują się do tych żywiołów i proszą o pomoc.
 
Żywioł Powietrza
 
Żywioł powietrza symbolizuje nadejście wiosny. Jasność i przejrzystość niewidzialnego żywiołu. To symbol życia i oddechu. To najszybszy i najmniej materialny żywioł. Włada kierunkiem wschodnim, świtem i wiosną.
Jest to żywioł kreatywności, świadomości i skupienia. Jego energia skierowana jest na zewnątrz. Powietrze jest powiązanie z podróżami, wolnością i nowymi odkryciami.
Powietrze włada też życiem codziennym, jak miejsca pracy, sale konferencyjne, szkoły, biblioteki, dworce kolejowe, lotniska, przystanki autobusowe.
Powietrze związane jest z naukami przyrodniczymi, matematycznymi i prawnymi.
 
Do bóstw związanych z żywiołem Powietrza, należą min. Shu, Thoth, Hermes i Merkury. Legendy egipskiego Króla Shu, który był bogiem Powietrza stworzył wraz z małżonką Tefnut, boginią wilgoci, Ziemię i Niebo.
 
Egipski bóg Księżyca Thoth, był skrybą Ozyrys, władcy Niższego Świata i sędziego umarłych. Jako bóg mądrości Thoth posiadał wiedze tajemną. Wierzono, ze w jego magicznej księdze znajdowały się zaklęcia pozwalające zrozumieć prawdę na temat całego świata. Thoth tez jest analogicznym słowem do Tarota, dlatego często uznaje się że część kart Tarota wywodzi się z Egiptu.
 
Rzymskim odpowiednikiem Hermesa był Merkury, którego kult rozpowszechnił się również pośród celtyckich i germańskich ludów Imperium Rzymskiego. Ludy skandynawskie utożsamiały go z potężnym Odysem, bogiem mowy, oddechu, wiatru, burzy i magii. Był twórcą run z których wiele magów korzysta.
 
Żywioł Powietrza występuje również w horoskopie danej osoby. Z irracjonalnego podejścia wchodzimy do racjonalnych myśli i czynów.
Osobowości powietrze cenią sobie mentalne więzi ludzkie. Osoby całkowicie zdominowane przez tą siłę mogą często szukać dziury w całym i stwarzać sobie wyimaginowane problemy.
 
Kierunek geograficzny- wschód
Pora roku – wiosna
Pora dnia- świt
Faza Księżyca- nów
Planety- Uran i Merkury
Płeć- męska
Kolory- błękit
Zmysły – słuch i powonienie
Atrybuty magiczne – różdżka
Zwierzęta- ptaki, skrzydlate owady
Symbole- pióra, pachnące kwiaty
Zioła- lawenda, mięta
Minerały – topaz, rtęć
Znaki Zodiaku- Bliźnięta, Waga, Wodnik
Archanioł- Rafael
 
 
 
Żywioł Ognia
 
Ogień od zawsze stanowił iskrę życia. Włada takimi sprawami jak pasja i intensywne doznania. Ogień rozpala nasze namiętności, wyobraźnię, która tworzy nowe możliwości.
Ogień jest siłą twórczą a także niszczycielską. Posiada moc przemieniania wszystkiego, co dostanie się pod jego wpływ.
Ogień włada południem. Jego energia jest szybka i bardzo pozytywna. Potęga ognia może przeraża.
Jako żywioł pasji, daje odwagę i siłę do nieustannej walki. Ogień pochłania wszystkie negatywne energie. Do przestrzeni władanych przez ten żywioł zaliczają się kuchnie, kominki, sale gimnastyczne, studia, teatry, stadiony. Wywiecie natury odpowiedzialne są za pustynie, gorące źródła i wulkany.
 
Do bóstw zaliczamy min. Re, Sechmet, Apollo i Lugh. W Egipcie czcili Boga Słońca Re jako najdoskonalsze bóstwo. Wg mitologii przekształcił chaos w boski porządek. To z jego łez powstali pierwsi ludzie.
 
Żelazo, jeden z metali ognia, można odnaleźć w czystej postaci jedynie w meteorytach. Stanowi jeden ze składników naszej krwi i jest kluczowe dla naszej energii życiowej.
 
Osoby obdarzone ognistą osobowością są bardzo ciepłe radosne, figlarne, czarujące pełne pasji i namiętności. Podejmują decyzje tylko i wyłącznie dzięki intuicji, dzięki wskazaniom serca.
Lubią władzę i lubią mieć racje. Często ryzykują i szybko nudzą się rutyną życia domowego.
 
Nadmiar ognistych energii może powodować wypalenie się.
 
Kierunek geograficzny – południe
Pora roku- lato
Pora dnia – południe
Faza Księżyca- pierwsza kwadra
Planety- Mars, Pluton
Płeć- męska
Kolory- czerwień, pomarańcz
Zmysły- wzrok
Atrybuty magiczne- różdżka, świece, latarnie
Zwierzęta – smok, wąż, lew, baran
Zioła- bazylia, wawrzyn, czosnek, tytoń
Znaki zodiaku- Baran, Lew, Strzelec
Archanioł – Michale
 
 
Żywioł Wody
 
Sny i emocje odpływają i przypływają, wywierając wpływ na nasze myśli. Żywioł Wody jest związany z naszym światem odczuć, marzeń, miłości i emocji. Włada przyjaźnią i małżeństwem. Związana jest także z aktywną podświadomością. Kształtuje nasze nastroje i reakcje emocjonalne.
 
Przyciąganie Księżyca oddziałuje na wody oceanów, czego skutkiem są przypływy i odpływy. Księżyc tez wywiera wpływ na nasze płyny ciała, kształtując emocje i nastroje.
Energia wody jest żeńska, włada zachodem. Porą roku jest jesień. Woda to żywioł oczyszczenia i leczenia. Jest esencją życia gdyż nasze życie ma początek w wodzie. Żywioł ten jest niezwykle powiązany z kobiecym łonem i płodnością. Do bóstw związanych z wodą należą Tiamat, Wenus, Neptun i Epona. W mitologii Mezopotamii Tiamat reprezentuje chaos i czysta energię słonecznego oceanu. Była pramatką, gdzie słone wody zmieszały się ze słodkimi tworząc tym samym bogów.
 
Osoby zdominowane przez żywioł wody są emocjonalne, wrażliwe i uduchowione. mają dobrze rozwinięty szósty zmysł i wykazują zdolności mediumiczne. Są marzycielami, czasami nierealnie patrzą na rzeczywistość. To romantycy ceniący sobie miłość.
Brak energii wodnych owocuje problemy w dogadywaniu się z otoczeniem. Takiej osobie jest trudno zrozumieć swoje uczucia. Z drugiej strony zbyt sile oddziaływanie energii wodnych prowadzi do zatonięcia w morzu emocji.
 
Kierunek geograficzny- zachód
Pora roku – jesień
Pora dnia- zmierzch
Faza Księżyca- pełnia
Planety- Księżyc, Neptun, Wenus
Płeć- żeńska
Kolory- czerń, granat, purpura
Zmysły- smak
Zwierzęta- kot, ryba, żółw, delfin
Rośliny- rumianek, cytryna
Znaki zodiaku- Rak, Skorpion, Ryby
Archanioł- Gabriel
 
 
 
Żywioł Ziemi
 
Symbol Ziemi włada stabilnością, bezpieczeństwem sprawami materialnymi. To żywioł który odpowiada za kwestie materialnego dobrobytu. To także żywioł odpowiedzialny za ciepło ogniska domowego i miłość.
Niezależnie czy występuje w postaci, skały czy wilgotnej gleby, Ziemia oznacza stabilność i wzrost. Energia ziemi jest przyjmująca. Uczy cierpliwości, serdeczności i samowystarczalności. Ziemia udziela nam wskazówek jak żyć i jak z niej korzystać. Jej symbolem jest stary i doświadczony mędrzec.
 
Do bóstw związanych z tym żywiołem należą Gaja, Pan i Rogaty Bóg.
Gaja to boginia grecka, córką Chaosu, dała życie Uranosowi, bóstwu Niebia i Pontussowi, bóstwu oceanu. Jej związek z Uranosem dał początek Tytanom, z których jednym był Kronos ( władca czasu), ojciec Zeusa. Grecy czcili Gaje jako władczynię słów, roślin i dzieci.
 
W mitologii greckiej Pan był pasterzem, który lubił zabawę. Pan symbolizuje ducha nieujarzmionej i nieprzewidywalnej natury.
 
Rogaty Bóg, był powiązany z celtyckimi wierzeniami. Włada lasem i zwierzętami które tam przebywają.
 
Ludzie z tego żywiołu cechuje lojalność. Cenią sobie zmysłowe rozkosze, i udane życie seksualne. Zbyt mały wpływ Ziemi może powodować problemy z koncentracją.
 
 
Kierunek geograficzny- północ
Pora roku – zima
Pora dnia- północ
Faza Księżyca- noc bezksiężycowa
Planety – Ziemia, Saturn
Płeć- żeńska
Kolory- brązowy, zielony
Zwierzęta- pies, wół, wilk
Rośliny – mięta, lubczyk, szałwia
Minerały- ołów, szmaragd
Znaki zodiaku – Byk, Panna, Koziorożec

{jcomments on}