Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Wróżenie

Wróżenie czyli divinatio

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Łacińskie słowo “ divinatio” czyli wróżenie, oznaczało pytanie kierowane do bóstw. Było to profesjonalne zajęcie, a w niektórych narodach było zajęciem profesjonalnym i szanowanym wśród innych.

Nawet pismo, a dokładniej alfabet, także był uważany za “dar bogów” i dlatego od samego początku swego istnienia był wykorzystywany w celach wróżebnych i magicznych.

Ten kult tworzył kulturę. Łacińskie słowo kultura nie tylko pochodzi od pojęcia cultus( kult).

 

Znacznie późniejsza religijna świadomość i rozwój religii wymagała oddzielenia kanonu od nie- kanonu. W taki sposób wyodrębnił sie kult, czyli dozwolony zestaw magicznych i dywinacyjnych działań przeciwstawiany, konkurencją.

W każdej monoteistycznej Religi było to różnie. Żydzi odrzucili wróżby i wróżbiarstwo, ale uznawali oni proroków. W Chinach nie uznawali proroków, ale z szacunkiem podchodzili do wróżb.

 

 

 

Racjonalizm, który pojawił się znacznie później odrzucił i jedno i drugie, i wszystko , co nie mieściło się w prawach nauki.

 

W XVIII wieku, na nowo zaczęło rozkwitać wróżbiarstwo postaci wróżenia z kart. Tą nowość z Bliskiego Wschodu przynieśli wędrowni Cyganie. Stosowali oni również wróżenie z dłoni, czyli chirologię. Cygańskie wróżenie, traktowane jako system całościowy, przeżyło swój rozwój ponad dwieście lat temu. Niestety nurt ten przestał się rozwijać. Jednak w XIX wieku rozwinęło się wróżbiarstwo związane z tarotem, które w dalszym ciągu się rozwija.

 

Obecnie ludzkość szuka drogi do pierwotnych mądrości, zdolności i umiejętności. 

 

{jcomments on}