Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Wróżby z kart tarota

Wróżby z tarota

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wróżenie z kart tarota jest jedna z najpopularniejszych metod przepowiadania przyszłości. Karty dają nam świetną możliwość samodzielnego zgłębienia sztuki dywinacji. Sztuka wróżenia z kart przebyła w przeciągu wieków zagmatwaną drogę rozwoju. 

Tajemnicę Tarota odkryto w 171 roku, kiedy to w Paryżu, w jednym z salonów, w których zbierała się śmietanka towarzyska, Antoine Court de Gebelin, podszedł do stołu, przy którym grano w dziwaczną grę o nazwie Taroccino. Karty były ozdobione osobliwymi rysunkami o częściowo religijnym, częściowo frywolnym charakterze.

Uczony zauważył, że karty te nie tylko mogą służyć do gry, gdyż mają w sobie wielkie przesłanie. Nikt przedtem nie widział w tych kartach niczego tajemniczego. Przez stulecia używano ich do gry towarzyskiej, zwanej we Włoszech- tarocco, w Niemczech- tarok, a we Francji- Tarot. 

Karty Tarota pojawiły się w pierwszej połowie XV wieku we Włoszech. Gra w karty była w tym czasie wielką namiętnością Europejczyków. Karty zostały sprowadzone przez Arabów i błyskawicznie rozpowszechniły się na cały kontynent.

 

Karty które wróżą 

Z czasem narodziły się Wielkie Arkana Tarota, 22 karty, z których każda ozdobiona była odmiennym rysunkiem, który wyróżniają jako atut, czyli kartę o szczególnej wartości. Z czasem powstały też 56 karty- tzw. małe Arkana które był oparte na klasycznych kartach do gry. 

Tarot ma swój urok, gdyż jest ezoterycznym systemem symboli i psychologiczny środek wyrazu. Ezoteryka w Tarocie pojawiła się dopiero ok. r. 1781, gdy pojawił się Gebelin.

Cnoty, siły, umiarkowania czy sprawiedliwości były znane z pouczeń wychowawców. Obrazowe ukazywanie Sądu Ostatecznego w kartach, miłości czy koła losu nie miał w sobie nic bajkowego, tylko było symbolami widzianymi na każdym kroku w naszym codziennym życiu, w symbolach i znakach. 

W 1783 roku wydano serię karty Tarota nie do gry, ale do wróżenia. W lekko zmienionej formie jest ona jeszcze dziś dostępna pod nazwą Grand Etteilla.

W 1788 roku powstał towarzystwo, które postanowiło sobie za cel upowszechnienie sztuki wróżenia za pomocą Tarota. 

Mit o cygańskim czy egipskim pochodzeniu Tarota należy dziś do fantastów, którzy usiłują odnaleźć w nich pradawne misterium.

Tarot obecnie jest postrzegany jako tajemnicze narzędzie dywinackie, które często u ludzi wzbudza lęk. Nie ma nic błędnego w opowieściach mówiących o tym iż Tarot to dzieło Szatana czy nieczystych energii.

Może strach jest spowodowany tym, iż boimy się poznać prawdę o nas samych?