Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Andrzejki. Wróżby andrzejkowe.

Wróżby Andrzejkowe za darmo

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Na terenach wschodniej Europy w tym Polski istniało wiele andrzejkowych wróżb, głównie miłosnych, z których wiele przetrwało do dziś. Można je stosować również w ciągu całego roku, ale w Wigilię Św. Andrzeja, czyli 29 listopada mają podobno największą moc.

Dawniej wróżyły sobie tylko dziewczyny, obecnie nie tylko one szukają odpowiedzi na nurtujące pytania. Dawniej chłopcy wróżyli w Wigilię Św. Katarzyny, czyli 24 listopada.
Andrzejki kończyły się równo z wybiciem północy, gdyż zaczynał się wtedy adwent. Znane obrzędy andrzejkowe znane są z XII wieku, jednak istnieją dowody, że ta tradycja jest jeszcze starsza.
Wigilia Św. Katarzyny, czyli tydzień przed Wigilią Św. Andrzeja, jeśli chłopakowi w nocy przyśni się biała kura- wkrótce poślubi pannę.
Jeśli przyśnimy się czarna kura- wdowę, a jeżeli kura kurczakami- wdowę z dziećmi.
Jeśli przyśni mu się sowa to będzie mieć mądrą żonę. Jeśli będzie to gołąb żona będzie mało bystra.
Jeśli przyśni się paw, żona będzie modna, ale zarozumiała.
Kawaler by dowiedzieć się jak będzie wyglądać jego przyszła żona, musi włożyć pod poduszkę jakąś cześć damskiej bielizny, najlepiej używaną. We śnie ujrzy wtedy twarz swojej przyszłej oblubienicy.
 
 
Najbardziej rozpowszechnioną metoda wróżbiarską na Andrzejki jest lanie wosku.
Przygotuj w misce wodę, zapal świeczkę, gdy wosku ciepłego będzie więcej przez dziurkę od klucza wlej wosk. Zastygnięto wosk tworzy przeróżne formy, które my interpretujemy i doszukujemy się znaków z cieni na ścianie.
Przykładowe odczytanie :
Serce, mężczyzna, twarz mężczyzny – spełnienie marzenia o miłości
Rycerz, mężczyzna na koniu- wyjdziesz za maż za wojskowego
Gwiazda- majątek
Kwiat – czeka Cię niespodzianka
Pik- zmiany pracy
Kier- szczęście, miłość
Karo- poprawa sytuacji finansowej
Trefl – uważaj na zdrowie
Pierścień- zaręczyny
Pies, kot, zwierze- nie decyduj się pochopnie na nowy związek
 
 
Kolejną ciekawą wróżba andrzejkową jest wróżenie z butów.
W koncie pokoju, naprzeciwko drzwi stawiamy po jednym bucie każdego z uczestników zabawy. Następnie buty przestawiamy jedno po drugim, do przodu. Który but wyjdzie poza próg drzwi oznacza toż ta osoba będzie brać pierwsza ślub.
 
Wróżenie z kleksów jest kolejnym ciekawym, sposobem na zabawę andrzejkową.
Na kartkę papieru puszczamy kilka kropli atramentu, tuszu lub farbki, aby stworzyć kleks. Następnie składamy kartkę tuż przy kleksie, ponownie rozkładamy kartkę i odczytujemy znak.
Oto kilka interpretacji:

Motyl- latem przeżyjesz gorący, ale krótkotrwały romans.

Twarz – groźny rywal lub rywalka w miłości

Postać ludzka- jesteś obiektem czyjegoś zainteresowania

Drzewo, las- chcesz miłości, ale masz zbyt duże wymagania

Kwiat- piękne chwile w obecnym związku

Pojazd – na wielką miłość musisz poczekać, ale znajdziesz przyjaciela

Ptak – aby spotkać miłość, musisz wyjść jej naprzeciw

 
 
Istnieje bardzo ciekawa i wesoła zabawa wróżebna, zwana „Kółeczko”. Dziewczęta ustawiają się w kółku. Do środka wchodzi chłopak z zawiązanymi oczami. Zostaje zakręcony kika razy, a potem wybiera dziewczynę. Ta która zostanie wybrana w niedługi czasie znajdzie ukochanego i pierwsza wyjdzie za mąż.
 
 
 
„Wiśniowa Wróżba” jest mało znana w Polsce. Polega ona na ścięciu w Andrzejki kilka gałązek wiśni. Należy ją wstawić do flakonu z wodą. Jeśli choć jedna gałązka wypuści listki na Boże Narodzenie, zapowiada to szybkie małżeństwo.
 
Innym mniej znanym zwyczajem jest „podsłuchiwanie”. W andrzejkowy wieczór dziewczyna powinna podejść niepostrzeżenie pod cudze okno lub drzwi i słuchać słów dobiegających z wewnątrz. Jeśli pierwsze słowo padnie „ tak” to oznacza to rychłe zamążpójście. Jeśli jednak pierwszym słowem, które padnie będzie „ nie” tonie ma co liczyć na ślub w nadchodzącym roku.

{jcomments on}