Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Znaczenie kart tarota i jego symbolika

Tłumaczenie kart tarota

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Symbolika kart Tarota

Karta tarotaW tali znajduje się 78 kart, które są podzielone na dwie grupy- Dużych i Małych Arkan.
Duże arkana to zbiór 22 najważniejszych kart. Mniejsze Arkana, które powstały znacznie później składają się z 56 kart, podzielonych na kolory.
Większość kart ukazuje ludzi w różnych sytuacjach, symbolicznie wyrażając poszczególne czynności. Większość kart wygląda, jakby były pozbawione płci. Chodziło o to by kładą postać mogła przedstawiać dowolną osobę. Wizerunki przedstawione na kartach stają się tym, kim chcesz, przy czym w kolejnych rozkładach mogą pełnić zupełnie inne role.

Talia Tarota składa się z czterech zestawów „kolorów” po 14 kart, a także dodatkowych 22 kart zwanymi Wielkimi Wtajemniczeniami, czyli razem 78 kart.
Nazwy czterech zestawów pochodzą od widocznych na kartach symboli przedmiotów, mamy tam zatem buławy, miecze, kielichy i Pentakle. Każdy zestaw posiada swojego króla, królową, rycerza i giermka.

Karty Tarota na przestrzeni wieków zmieniły się trochę, dostosowując się do określonej epoki. Tarot jest bardziej rozbudowany i złożony, od zwykłych talii kart do gry. Uznaje się, iż Tarot posiada pewien wbudowany mechanizm uwalniający zdolność do psychokinezy i reagowania na bodźce zbiorowej podświadomości.
W Tarocie zawarta jest mafia, i to na tyle silna, że dostępna dla każdego, kto o nią poprosi.

Tarot posiada w sobie moc, która pozwoliła mu pozostać skutecznym narzędziem wróżbiarskim, pomimo iż nośnik, jakimi są karty, została zmieniona.

W talii Tarota, należy tez zwrócić uwagę na kolor poszczególnych kart, ich symbolikę, numerologiczną i alfabetyczną. Kolory Tarota symbolizują cztery ziemskie żywioły- Pentakle- ziemię, miecze- powietrze, buławy- ogień, a kielichy- wodę.

Pentakle, czyli Monety, mówią o finansach, finansach bogactwie wszelkiego rodzaju
Miecze, mówią o działaniu, aktywności, manifestacji mocy i energii.
Buławy, czyli Kije, które mówią o władzy, kierowaniu, wzajemnym oddziaływaniu i wymianie energii.
Kielichy, puchary, mówią o miłości, uczuciach i kreatywności.

Kije określają wschód świata, oraz wiosnę.
Kielichy, określają południowy kierunek świata, oraz lato.
Miecze, określają zachód, oraz jesień
Monety natomiast północ i porę roku, zimę.

Znaczenia te nie ś jednak sztywne i nie należy się ich kurczowo trzymać. Karty ulegają nieustannym przemianom. Gdy początkowo uczymy się kart, taka charakterystyka kolorów, może przydać się pomocna, w zrozumieniu sensu kart.

Na wstępie lepiej zapoznać się bliżej z Wielkimi arkanami, które są najważniejsze gdyż przedstawiają kwintesencję człowieczeństwa. Małe Arkana bardziej mówią o codzienności każdego z nas, i o rzeczach czasami mniej ważnych.

{jcomments on}