Tarot partnerski - Wróżby za darmo

Oblicz kartę związku na podstawie Numerologii oraz Tarota. Darmowa wróżba Wszyscy mamy świadomość, jak skomplikowane bywają związki miłosne. Są takie chwile- czy to wtedy, gdy się zakochujemy, czy wtedy, kiedy czujemy się zranieni, zdradzeni czy znudzeni związkiem, w którym jesteśmy,- kiedy odczuwamy potrzebę sięgnięcia do wiedzy przyszłości, co pozwoli nam bardziej obiektywnie spojrzeć na wydarzenia i na całą sytuację relacji. Każdy powód, by odwołać się do kart jest doby, a Tarot pozwoli nam zobaczyć nasz związek jak w lustrze, dokładnie,...
Czytaj więcej..

Skrzynia na karty Tarota

Jeśli często używamy talię Tarota dla wróżb i rytuałów, sama dobrze wiesz, że utrzymanie talii jest często problem. I nigdy nie wystarczają aksamitne woreczki do przechowywania Tarota jako wiarygodnej osłony przed ich zniszczeniem. Talia tarota, które wymagają ochrony, być może bardziej niż jakiekolwiek inne narzędzia rytualne. Karty z którymi pracujesz, wchłaniając Twoją własną energię muszą być chronione. Kiedy wróżysz, musisz być absolutnie pewny, że twoja karta nie jest dotykany przez inną osobę, z wyjątkiem Ciebie. Zapraszam do rytuału w celu...
Czytaj więcej..

slide image

Satanizm - Zwodnicze początki Satanizmu

Skąd wziął się archetyp Diabła Kiedy Kościół katolicki i władza stanowiły całość (XIV- XVII w.), niezadowolone masy nie mogły przeciwstawić się jednemu, nie odrzucając jednocześnie drugiego. Bóg sprawował władzę nad królami, oni natomiast nad ludźmi. Dlatego ludzie byli zniewoleni przez system feudalny. W czasie największego ucisku bezpośredni bunt ludzi nie był możliwy, gdyż oznaczało to śmierć. Dlatego tez przewrót religijny wydawał się właściwym wyjściem dla Kościoła by w ukryciu zrobić to czego chcieli. Wprowadzono postać Szatana, który był całkiem skutecznym...
Czytaj więcej..

Znaczenie kart tarota i jego symbolika

Tłumaczenie kart tarota

Symbolika kart Tarota

Karta tarotaW tali znajduje się 78 kart, które są podzielone na dwie grupy- Dużych i Małych Arkan.
Duże arkana to zbiór 22 najważniejszych kart. Mniejsze Arkana, które powstały znacznie później składają się z 56 kart, podzielonych na kolory.
Większość kart ukazuje ludzi w różnych sytuacjach, symbolicznie wyrażając poszczególne czynności. Większość kart wygląda, jakby były pozbawione płci. Chodziło o to by kładą postać mogła przedstawiać dowolną osobę. Wizerunki przedstawione na kartach stają się tym, kim chcesz, przy czym w kolejnych rozkładach mogą pełnić zupełnie inne role.

Talia Tarota składa się z czterech zestawów „kolorów” po 14 kart, a także dodatkowych 22 kart zwanymi Wielkimi Wtajemniczeniami, czyli razem 78 kart.
Nazwy czterech zestawów pochodzą od widocznych na kartach symboli przedmiotów, mamy tam zatem buławy, miecze, kielichy i Pentakle. Każdy zestaw posiada swojego króla, królową, rycerza i giermka.

Karty Tarota na przestrzeni wieków zmieniły się trochę, dostosowując się do określonej epoki. Tarot jest bardziej rozbudowany i złożony, od zwykłych talii kart do gry. Uznaje się, iż Tarot posiada pewien wbudowany mechanizm uwalniający zdolność do psychokinezy i reagowania na bodźce zbiorowej podświadomości.
W Tarocie zawarta jest mafia, i to na tyle silna, że dostępna dla każdego, kto o nią poprosi.

Tarot posiada w sobie moc, która pozwoliła mu pozostać skutecznym narzędziem wróżbiarskim, pomimo iż nośnik, jakimi są karty, została zmieniona.

W talii Tarota, należy tez zwrócić uwagę na kolor poszczególnych kart, ich symbolikę, numerologiczną i alfabetyczną. Kolory Tarota symbolizują cztery ziemskie żywioły- Pentakle- ziemię, miecze- powietrze, buławy- ogień, a kielichy- wodę.

Pentakle, czyli Monety, mówią o finansach, finansach bogactwie wszelkiego rodzaju
Miecze, mówią o działaniu, aktywności, manifestacji mocy i energii.
Buławy, czyli Kije, które mówią o władzy, kierowaniu, wzajemnym oddziaływaniu i wymianie energii.
Kielichy, puchary, mówią o miłości, uczuciach i kreatywności.

Kije określają wschód świata, oraz wiosnę.
Kielichy, określają południowy kierunek świata, oraz lato.
Miecze, określają zachód, oraz jesień
Monety natomiast północ i porę roku, zimę.

Znaczenia te nie ś jednak sztywne i nie należy się ich kurczowo trzymać. Karty ulegają nieustannym przemianom. Gdy początkowo uczymy się kart, taka charakterystyka kolorów, może przydać się pomocna, w zrozumieniu sensu kart.

Na wstępie lepiej zapoznać się bliżej z Wielkimi arkanami, które są najważniejsze gdyż przedstawiają kwintesencję człowieczeństwa. Małe Arkana bardziej mówią o codzienności każdego z nas, i o rzeczach czasami mniej ważnych.

{jcomments on}