Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Tarot - Kabała

Tarot

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 


Tarot jest talią 78 kart z czego 22 stanowią Wielkie Wtajemniczenia i reprezentują postacie uosabiające konkretne wartości lub archetypy. 56 kart Małych Wtajemniczeń przedstawia z kolei wydarzenia, ludzi, zachowania, idee i działania, które mają związek z naszym życiem. Przez stulecia Tarot był jedną z najważniejszych mistycznych dróg wróżbiarstwa, przepowiadania przyszłości i samo rozwoju.

Ze względu na powiązania z alchemią, psychologią, astrologią, numerologią, kabałą wieloma innymi tradycjami ezoterycznymi Tarot obecnie jest dostępny dla każdego. Tarot jest zwierciadłem duszy człowieka,. Poprzez archetypy zawarte w kartach określają cechy człowieka, ich możliwości, pasje, myśli, lęki itp. 

Każda z kart zawiera obraz, nazwę i liczbę, które są potężnymi symbolami i mają własne znaczenie. Jest to jakby język, przemawiający do nas poprzez archetypy i symbole. Poznanie symbolów symboli kryjące się za tym znaczenie, sprawia, że możemy się identyfikować z tymi wartościami we własnym życiu i wspomagać za ich pomocą osobisty rozwój. 

Tarot przewiduje pewne zachowania i zdarzenia, które dopiero nas czekają. Bardzo często człowiek potrzebuje drogowskazu, by podjąć jakąś decyzję potwierdzenia w przypadku wątpliwości, umocnienia wiary w relacje z kimś itd.

Karty odbijają nasze własne ukryte pragnienia, działania i cele. Może również pomóc w podejmowaniu przemyślanych decyzji, rozumieniu przyczyn sytuacji w jakich się znajdujemy. Tak naprawdę Tarot jest o nas. 

Jest to potężne narzędzie i przewodnik, który pomaga czerpać z intuicji, rozumieć, czego pragniemy od życia.

Tarot to nie jest narzędzie zła. W średniowieczu Kościół Katolicki pragnął usunąć Tarota z salonów europejskich, dlatego przypisano mu pochodzenie diabelskie. Tarot pozostaje poza naszym wyobrażeniem dobra i zła, a jedynie odbija energię chwili i osoby stawiającej karty.

Karty są zwierciadłem naszych uczuć, emocji i duszy. 

Talia składa się z 22 kart Wielkich Arkanów oraz 56 kart Małych Arkanów, które dzielą się na 4 kolory po 14 kart w każdym. Wielkie Arkana reprezentują najgłębsze jakości archetypowe. 56 Małych Arkanów to przedstawienie wydarzeń, ludzi, zachowań, z którymi mamy do czynienia w życiu.

Kiedy większość kart w rozkładzie stanowią Wielkie Arkana, w życiu osoby pytającej szykują się wielkie zmiany. Jeśli w rozkładzie występują głownie Małe Arkana, bardziej możliwe jest, że nasz problem ma proste rozwiązanie albo wydarzenia szybko się potoczą. 

Cztery kolory Małych Arkanów ponumerowane są od Asa do 10 w każdym kolorze, oraz król, królowa, rycerz i giermek. 4 kolory to miecze, buławy, puchary i monety.

Cztery kolory wiążą się z 4 żywiołami- Miecze z powietrzem, Buławy z ogniem, Denary z ziemią, Kielichy z wodą. 

Obecnie można kupić wiele różnorodnych talii Tarota- w tym tematycznych, włącznie z kartami Wicca, gnomami, smoczymi, historycznymi, artystycznymi, itp.

Tarot internetowy

Dzieje tarota

 

{jcomments on}