Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Tajemna przyszłość. Tarot zna na nią odpowiedź.

Tarot – Tajemna przyszłość

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tarot jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych metod wróżbiarskich w tym wieku. Jego pochodzenie jest niejasne. Pierwsze dowody na istnienie Tarota pochodzą z czasów Średniowiecza z Europy Zachodniej. Jednak istnieją hipotezy, iż Tarot wywodzi się ze starożytnego Epiku, gdzie stworzono Karty do ochrony. 

Istnieje na rynku ponad 100 różnych rodzajów kart Tarota. To jednak nie jest ważne gdyż każda wróżka i wróżbita do siebie dopasowuje znaczenie każdej karty.

Wszystkie talie opierają się na tych samych archetypach ludzkiego życia, czyli: miłości, odrodzenia, finansów, relacji międzyludzkich, szczęścia itd.
Karty określają dość dokładnie możliwe zdarzenia za pomocą rozkładów karcianych. Każda wróżka, wróżbita posiada swoje specyficzne rozkłady, które przemawiają do nich. Losowanie kart jest bardzo ważne gdyż przez nie tworzy się obraz otaczającej nas rzeczywistości oraz elementy przyszłych wydarzeń.

Tradycyjny Tarot podzielony jest na dwie części. Wielkie Arkana, które zawierają 22 karty,
( Głupiec, mag, Kapłanka, Władczyni, Władca, Kapłan, Kochankowie, Rydwan, Sprawiedliwość, Eremita, Kolo Fortuny, Moc, Wisielec, Śmierć, Umiarkowanie, Diabeł, Wieża, Gwiazda, Słońce, Sąd Ostateczny, Świat), oraz Małe Arkana, które zawierają 56kart . Dzielą się na 4 kolory i symbole ( Puchary inaczej zwane Kubkami, Miecze, Kije oraz Monety czasami zwane Pentaklami.

Te 4 podziały są elementami filozofii hermetycznej, gdzie:
Kubki, kielichy są elementem wody, miłości i żeńskiej energii
Miecze są elementem ognia, siły życiowej i duchowości
Monety są elementem Ziemi ,ciemności i wszystkiego co materialne
Kije są elementem Powietrza, umysłu i nowego początku.


Każda grupa ma po 14 kart. Od Asa do 10 oraz Król , Królowa, Giermek i Rycerz.

Istnieje wiele rozkładów, poprzez które Wróżbici są wstanie określić możliwe wydarzenia oraz psychikę człowieka, Najbardziej znanym jest rozkład Krzyża celtyckiego, rozkład cygański, oraz rozkład na 12 domów astrologicznych.

Wiele osób boi się Tarota gdyż uważa to za narzędzie Szatana, złych mocy. Należy tutaj coś wytłumaczyć. Każde narzędzie, które jest wykorzystywane do złych celów i jest narzędziem negatywnie naładowanym przez daną osobę. wróżki raczej nie mają w nawyku niszczyć innym życie i wprowadzać w karty negatywną energię. Jeśli używamy kart z chęcią pomocy innym to oczywiste jest że będą one w sobie zawierać tylko pozytywny ładunek energii.

Nie obawiajmy się Tarota- to tylko narzędzie w rękach osób które umieją się nimi posługiwać.

 

{jcomments on}