Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

TAROT. Odkryj znaczenie kart tarota. Ksiega tarota dla wtajemniczonych.

Księga tarota

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Księga Wielkich Wtajemniczeń Tarota

 
Głupiec
 
(hebr litera szin)
znak zodiaku- Ryby
Planeta- Wenus
Karta ta mówi o człowieku niezdecydowanym, niepewnym swoich wyborów, niekonsekwentnym w działaniu. Często tez mówi o kimś kto za szybko podejmuje decyzje a potem z tego powodu cierpi. To karta braku harmonii i chaosu. To człowiek o słabej woli, który ma skłonność do wykręcania się z obowiązków.
W niektórych znaczeniach oznacza też zagranice.
 
 
I- Mag
 
hebrajska litera (Aleph)
znak zodiaku –Lew
Planeta – Słońce
Mag jest kartą twórczą, mówi o naszych możliwościach, celach, umiejętnościach, które staramy się wykorzystać w życiu. Karta ta tez mówi o indywidualności i obiektywizmie. Może to być początek nowego przedsięwzięcia, nowej drogi życia. Karta ta reprezentuje, pracę, plany i przyszłość.
 
 
II- Kapłanka
 
hebrajska litera (Beth)
znak zodiaku – Rak
Planeta- Księżyc
Jest to karta tajemniczości i wiedzy. Reprezentuje kobietę silną, tajemniczą, która ukrywa w sobie wiedzę i prawdę. Karta ta przyciąga tajemnicze sprawy i aktynie zależne od woli. Karta ta mówi też o wiedzy (również tajemnej) dokształcaniu się, o nauce która jest niezbędna w dalszej wędrówce przez Wielkie Arkana czyli przez życie.
 
 
III- Władczyni ( Cesarzowa)
 
hebrajska litera – (Ghimel)
znak zodiaku –Bliźnięta
Planeta – Merkury
Oznacza liczne zmiany, często korzystne. Przedstawia kobietę- matkę. Karta ta daje szanse rozwoju wydarzeń, nie jest kartą statyczną.
 
 
IV- Władca (Cesarz)
 
Hebrajska litera – Daleth
znak zodiaku- Byk
Planeta – Wenus
Zapowiada pomnożenie dóbr przez prace. W niektórych rozkładach oznacza pracę, zadowolenie z niej i dążenie do sukcesu zawodowego. Oznacza też mężczyznę na wysokim stanowisku, który nie umie ustępować, jest silny, zaradny i przypisuje się mu bierność.
 
 
V- Kapłan
 
Hebrajska litera – He
znak zodiaku – Strzelec
Planeta- Jowisz
Reprezentuje autorytet religijny, duchowy, wolę bożą, przyjaciela, wszechstronnego lekarza. Jest też to znak długiego życia, daje dobrą pogodną starość.
Karta ta też mówi, że czasami musimy sobie z czymś poradzić, co już zostało ustanowione i nie mamy na to wpływu
 
 
VI- Kochankowie
 
Hebrajska litera- Van
znak zodiaku – Panna
Planeta- Merkury
Karta symbolizuje łączenie przeciwieństw, a zarazem więź dwóch podobnych osobowości, których łączy coś więcej. Oznacza też ta karta wybór między dwiema osobami, między osoba a rzeczą, czynem itp.
Czasami oznacza zdradę, możliwość poznania innej osoby.
 
 
VII- Rydwan
 
Hebrajska litera- Zahaim
znak zodiaku – Panna
Planeta – Waga
Panowanie nad wieloma sprawami., dążenie do celów. Rydwan to zwycięstwo, pokonanie wrogów. Założenie własnego interesu, dobre zarobki, sukces zawodowy. Czasami oznacza też częste wyjazdy zagraniczne.
 
 
VIII – Sprawiedliwość
 
Hebrajska litera – Heth
znak zodiaku – Koziorożec
Planeta – Saturn
Symbolizuje siłę, sprawiedliwość, bezstronność, urzędy, władze państwowe. Uczy by wyzbyć się uprzedzeń wobec świata i samych siebie. Trzeba zdobyć umiejętność wyrażania sądów i opinii opartych na faktach
  
 
IX- Eremita ( Pustelnik)
 
Hebrajska litera – Teth
znak zodiaku- Strzelec
Planeta – Jowisz
Ta karta oznacza samotność, starość, kontemplację, poszukiwania naukowe, przemyślenia, zamykanie się w sobie, nie ujawnianie uczuć. Mówi tez o silnym człowieku, starszym który przeszedł w życiu wiele i życie go bardzo doświadczyło.
W rozkładzie radzi milczenie, zachowanie swoich planów w sekrecie, głęboką rozwagę i pozostawienie spraw własnemu biegowi.
 
 
X- Koło Fortuny
 
Hebrajska litera – Mem
Znak zodiaku Skorpion
Planety- Mars i Pluton
Koło fortuny oznacza nagłe, nieprzewidziane zmiany, nie zawsze korzystne, to już zależy od ułożenia się karty obok. Karta ta może zarówno ochraniać jak i szkodzić
 
 
XI- Moc
 
Jest to karta optymizmu i zaufania. Przedstawia silną kobietę, która wie czego chce i która dąży do wyznaczonych sobie celów. Nierzadko jej decyzje są zbyt pochopne. Zapowiada ta karta też dużą odporność fizyczną i siłę przebicia. Oznacza też namiętność, która mówi, że serce ma pierwszeństwo nad głową.
 
 
XII – Wisielec
 
To jedna z najciekawszych kart Tarota. Oznacza ona przestój, zawieszenie w czasie, niemożność zrobienia niczego, odpoczynek. Ta karta mówi, iż coś jest niezależne od nas i musimy cos przyjąć na własne barki. Mówi, iż trzeba wypracować nowe koncepcje a nie czekać z założonymi rękoma na wydarzenia, które przyniesie los.
 
 
XIII- Śmierć
 
To karta odcięcia się od czegoś a zarazem karta nowego początku. Nastąpi coś co wszystko przemieni. Śmierć to symbol przejścia w nowy etap życia. Patrząc pod kontem zdrowia oznacza to problemy zdrowotne, które trzeba zbadać.
   
 
XIV - Umiarkowanie (Równowaga)
 
Hebrajska litera – Nun
Znak zodiaku – Byk
Planeta- Wenus
Karta ta mówi, że czas zmian już niedługo. Reprezentuje również rozmowy, kontrakty, ugody, komunikacje międzyludzką. czasami warto dyplomatycznie z kimś porozmawiać by coś załatwić, niż iść ścieżką walki słownej. Mówi też o kobiecie płodnej lub w ciąży.
  
 
XV – Diabeł
 
Hebrajska litera – Samach
Znak zodiaku – Waga
Planeta- Wenus
Przedstawia walkę dobra ze złem, karta ta burzy równowagę. Mówi zachłanności, zazdrości, zawiści, nałogach ( seks za pieniądze, alkohol, papierosy, narkotyki)
To walka o pieniądze, i zachłystnięcie się materialnym sposobem życia.
 
 
XVI - Wieża
 
Hebrajska litera- Ain
Znak zodiaku – Wodnik
Planety- Uran i Saturn
To jedna z najgorszych kart Tarota. To zburzenie istniejących układów, rozpad związków, katastrowa, która niesie złe zmiany.
 
 
XVII – Gwiazda
 
Hebrajska litera – Phe
Znak zodiaku- Bliźnięta
Planeta- Merkury
Jest to karta nadziei na spełnienie marzeń, planów, Możemy spać spokojnie gdy ta karta pojawi się w rozkładzie dotyczącym problemu.
 
 
XVIII-Księżyc
 
Hebrajska litera- Tzade
Znak Zodiaku- Rak
Planeta – Księżyc
Nie należy działać pod wpływem emocji, Nie realnie poglądach na świat, żyjesz w nierzeczywistości, bujasz w obłokach. Karta ta oznacza też kłamstwo, oszustwo, oraz ciąże.
  
 
XIX- Słońce
 
Hebrajska litera- Quoph
Znak zodiaku- Lew
Planeta- Słońce
To jedna z najszczęśliwszych kart w Tarocie. Sprzyja ona szczęściu materialnemu i uczuciowemu. Wróży pomyślność dla wszystkiego. Obiecuje bogate i trwałe małżeństwo. Karta ta jednoczy ludzi.
 
 
XX- Sąd Ostateczny (Sąd Boży)
 
Hebrajska litera – Resch
Znak zodiaku- Panna
Planeta – Merkury
Sad jest końcem drogi i nauki, podjęciem ostatecznej decyzji, podsumowaniem. Mówi ona o połączeniu rodziny, zjednoczeniu, nawet przywitaniu dziecka w rodzinie.
 
 
XXI- Świat
 
Karta jest symbolem mądrości i umiaru. Oznacza ona zakończenie podróży rozpoczętej przez tarotowego Głupca.. Oznacza to, iż pewne procesy dobiegają końca. Może to być n, ukończenie studiów, otrzymanie pracy, spełnienie życzeń.

{jcomments on}