Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Tarot online z pięciu kart

Aby postawić tarota online za darmo przejdź na koniec strony

i wybierz karty dla siebie. 

Jak wyciągnąć najwięcej korzyści z wróżb z Tarota? 

Czym jest Tarot? 

Człowiek zaczął szukać wiele tysięcy lat temu odpowiedzi na pytanie, co czeka go w przyszłości. Obserwował gwiazdy, wróżył ze znaków natury, analizował układy monet, kości do gry, wnętrzności zwierząt.. i zadziwiające jest to, że otrzymywał prawdziwe odpowiedzi.

Oczywiście są pytania, na które odpowiedzi można uzyskać drogą rozumową. Jednak nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, dlatego próbujemy poprzez inne drogi dojść do poznania przyszłości.

Jedną z najważniejszych odgałęzień nauk hermetycznych jest dywinacja. Sposobów przewidywania przyszłości jest wiele. My zajmiemy się tajemniczymi kartami Tarota. 

Tarot to talia 78 mistycznych kart, 22 z nich tworzą Wielkie Arkana ( Wtajemniczenia, Atuty) i reprezentują postacie uosabiające konkretne wartości czy archetypy. 56 kart Małych Arkanów przedstawia z kolei wydarzenia, ludzi, zachowania, idee i działania, które maja związek z naszym życiem. Jest to jeden z najbardziej rozbudowanych systemów dywinackich ( wróżbiarskich), jakie do tej pory powstały. System ten reprezentuje wszystkie wartości, archetypy, które przewijają się przez życie każdego człowieka. Dzięki temu obraz przedstawiony w kartach uosabia nie tylko możliwą przyszłość człowieka, ale również określa nasze emocje, pragnienia, uczucia, które służą do analizy naszego życia. Tarot jest uniwersalnym językiem, gdzie każda karta zawiera obraz, nazwę i liczbę, które są potężnymi symbolami i maja własne znaczenia. 

Skąd się wywodzi?

Tarot jest niezwykle tajemniczy, również dzięki spekulacjom na temat jego powstania. Pisarze, historycy i okultyści podsuwają różne źródła. Wiadomo jedynie, że talie mistycznych, numerowanych kart istniały w Indiach i na Dalekim Wschodzie już w starożytności i zapewne zostały przywiezione do Europy przez templariuszy podczas wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej bądź po nich. Istnieje również przekaz, że w średniowieczu Cyganie przywieźli do Europy karty, jednak po dokładniejszych badaniach stwierdza się ze Cyganie przybyli znacznie później. Niektórzy uważają, że karty te wywodzą się ze starożytnej egipskiej księgi albo zbioru tabliczek zawierających mistyczną wiedzę, pozostałości Księgi Thotha. Tą teorię w XVIII wieku wysunął francuski językoznawca, duchowny, okultysta i mason Antoine Court de Gebelin. Nikt tak naprawdę nie zna źródła pojęcia „ Tarot”. Niektórzy sugerują, że pochodzi ono od Thotha, egipskiego boga magii i słów. Inni uważają, że słowo to jest pochodzenia hebrajskiego i stanowi zniekształconą formę Tory, żydowskiej księgi prawa. Jeszcze inni utrzymują, że może to być anagram słowa rota „ koło”. 

anioltarot 

Na czym polega wróżenie z tych kart?

Obecnie wydaje się, że utraciliśmy świadomość istnienia czegoś „ innego”, siła łącząca, która przenika wszelkie życie i byt. Ta siła obejmuje również pozornie przypadkowe tasowanie i wybieranie kart Tarota. Przekonanie, że życiem rządzi przypadek, a jednym istotnym związkiem miedzy dwoma wydarzeniami jest to, iż jedno stanowi przyczynę drugiego, to nowoczesny, naukowy punkt widzenia. Jednak istnieje również znaczenie starsze i powszechniejsze przekonanie, że wszystko we wszechświecie jest ze sobą powiązane, a zdarzenia i wzory zapisane w zodiaku czy w kartach, stanowią łącznie część jakiejś niewidzialnej siły. Przypadkowość wróżenia jest sama w sobie częścią tego procesu.XX wieczny wielki psycholog Carl Gustav Jung posłużył się terminem „ synchroniczność” na określenie tego rodzaju znaczących zbiegów okoliczności. Uważał on, że wyciągnie ta przez nas karta Tarota sama została nam podsunięta przez coś wewnątrz nas ( intuicja), co domaga się uzewnętrznienia. To prawie tak, jakby karty wybierały nas w chwili, gdy my wybieramy je. Każdy symbol niesie ze sobą przesłanie, a każdy obraz kryje znaczenie.Karty łączą się nie tylko z intuicją osoby, której są stawiane karty, ale także osoby, która je interpretuje, czyli wróżki. Wyobrażenia obecne w Tarocie maja również związek ze „ sztuką pamięci”, systemem mnemotechniki wynalezionym przez starożytnych Greków w celu wywoływania obrazów umysłowych poprzez skojarzenia symboliczne. 

Co możemy uzyskać dzięki Tarotowi?

Tarot zapewnia nam bezpośrednia i szybką drogę do zrozumienia rytmów i wzorców, które działają w naszym życiu. Tarot przewiduje również pewne zachowania i zdarzenia, które dopiero nas będą czekać. Bardzo często Tarot jest drogowskazem, by móc podjąć jakaś decyzję, czy potwierdzić coś w wypadku wątpliwości. Karty tez odbijają nasze własne ukryte pragnienia, działania i cele. Może pomóc także w rozwoju samoświadomości, podejmowaniu przemyślanych decyzji, rozumieniu przyczyn sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, a także dać wskazówki dotyczące naszej przyszłości. Tarot jest wędrówka człowieka przez meandry życia. Dzięki Tarotowi uzyskamy odpowiedzi niemalże na każde pytanie. Zostanie nam ukazana najbardziej możliwa przyszłość, oraz drogi, którymi będziemy mogli kroczyć przez nasze życie. Będziemy też ostrzegani przed niebezpieczeństwami, przed błędnymi decyzjami i problemami. Dzięki wróżbom z tych kart będziemy mogli znaleźć równowagę w naszym życiu.

O co możemy pytać karty?

Zadajemy pytania związane z naszym życiem. Rzadko kiedy usłyszymy klarowną odpowiedz na pytanie „ Co mnie czeka?”. Na przyszłe życie składa się wiele elementów- sfera życia uczuciowego, rodzinnego, zawodowego, finansowego, zdrowotnego, osobistego sukcesu itp. Im pytanie będzie konkretne tym konkretniejsza odpowiedź otrzymamy. Możemy natomiast pytać jak będzie wyglądać nasze życie w obecnym roku. Nie pytamy o takie kwestie jak data czyjejś śmieci, pytania dotyczące gier losowych. Nie zadajemy pytań odnośnie innych osób, jeśli jesteśmy tylko ciekawi, co u nich się dzieje. Jeśli jednak mają te osoby istotny wpływ na nasze życie, możemy zapytać o relacje z tymi osobami. Warto pamiętać, że karty te idealnie określają nasze emocje, pragnienia, pozytywne i negatywne strony naszego charakteru. Dzięki temu, możemy doradzić się w sprawach emocjonalnych, dlaczego czujemy się źle w danym momencie itp.

Jak skuteczna jest rada kart i jakiego okresu czasu dotyczy?

Na to często zadawane pytanie nie można odpowiedzieć w dwóch zdaniach, ponieważ najpierw powinno się określić i ustalić przyszłość. Przyszłość jest zmienna, nie jest stała. Tworzymy nasza przyszłość poprzez wybory, jakich dokonujemy dzień po dniu i często w dodatku nieświadomie. Tylko ta bliższa przyszłość jest prawie ustalona, ponieważ ona została już jakby przygotowana, na podstawie wielu decyzji, które zdążyliśmy już podjąć. Ale im dalej spoglądamy w przyszłość, tym częściej powodujemy jej zmiany.Do tego dochodzi wpływ pytającego. Czy skorzysta z możliwości, jakie pokazuje mu Tarot, czy będzie zbyt leniwy czy bojaźliwy i przegapi wszystkie dobre okazje, mając zarazem nadzieje, że los sam będzie troszczył się o jak najlepsze rozwiązania.Tacy ludzie często szukają rady Tarota, wierząc, że musza tylko wyciągnąć właściwą kartę by los się do nich uśmiechnął. Tarot pokazuje tendencje, które są najbardziej prawdopodobne, jeśli pytający będzie postępował jak dotąd oraz możliwości, które mogą stać się realne, jeśli pytający z nich skorzysta. Aby dowiedzieć się za jaki czas cos się wydarzy, należy wraz z danym pytaniem, o to zapytać, np. „ czy do roku czasu sprzedam mieszkanie?” Jednak z doświadczenia wielu tarocistów wynika, że czas w Tarocie przyjmuje trochę inne prawidła niż czas wyznaczony przez człowieka. Często karty odpowiadają na pytania, które nie wydarza się w przeciągu najbliższych miesięcy, tylko np. lat. 

Powered by Saxum Picker