Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Tarot w astrologii

Symbolika kart widziana oczami Astrologii

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 


Tradycyjne 22 karty Wielkich Arkan nie są przypadkowym zestawem różnych motywów, lecz doskonale znaną z legend i mitów strukturą drogi Bohatera. Opis tej drogi rozwoju, której archetypowe etapy zostały zachowane w głębinach ludzkiej pamięci nazwanej przez Junga Zbiorową Podświadomością

Jeśli ta skarbnica ludzkiej pamięci zachowała starożytne archetypy, to zachowała również kolejność, ich strukturę.

 

Do starożytnych czasów odnosi się symbolika jednego z Wielkich Arkanów jakim jest Wisielec.  Przypisana mu liczba 12 oznacza pewien cykl czasu, podobnie jak i inne cyfry, odnoszące się do 3 i 4. W podróży bohatera czyli Głupca przez arkana Wisielec oznacza najniższy martwy punkt, antytezę ostatnie XXI karty Świat.

Liczba 21 to 21 w lustrzanym odbiciu.

 

W niebiańskiej symbolice, wyróżnia się gwiazdy stałe jak np. wielka Niedźwiedzica, i 7 planet nazywanych przez starożytnych „ błądzącymi gwiazdami”, Do nich zalicza się także Słońce i Księżyc. Starożytni uważali ruch gwiazd za Wielką Drogę, zaś planety wędrujące nią za bogów. Wielka Droga dzieliła się na 12 etapów lub domów, które odpowiadają 12 znakom Zodiaku.

 

Badaniem wydarzeń na ziemi i ich powiązaniami z wydarzeniami na niebie, zajmowała się Astrologia. Znanych jest wiele mitów odnośnie bohatera który przechodzi przez wszystkie domy astrologiczne.

 

Ostatnio mówi się dużo o nadejściu nowego znaku Wodnika. Każdy znak zodiaku zmienia się co mniej więcej 2160 lat. Okres przejścia ze znaku Ryb w znak Wodnika właśnie następuje. Nie ma konkretnej daty która mówiłaby o tym przejściu. Raczej w znak wchodzi się powoli. Przed Rybami był Baran a jeszcze wcześniej Byk.

Kartą odpowiadającą Wodnikowi jest karta Umiarkowanie. Karta ta przedstawia Wodnika trzymającego dwa naczynia w ręku wyraźnie nawiązując do równowagi.

 

Do Kart Tarota przypisane są znaki zodiaku ale także i inne symbole jak opieka planet, gwiazd, liczby czy czas.

Np. karta Mag odpowiada za druga liczbę alfabetu –B, odpowiada także za poniedziałek i planetę Merkury. Przedstawia też dokładny czas- styczeń, poranek czy początek cyklu.

Każda karta z Tarota, a szczególnie z wielkich Arkan, ma wiele powiązań z Numerologia, Astrologią czy żydowską Kabałą.

 

 

Niechby nawet Tarot miał zaledwie 200 lat, zaś same karty pięćset czy sześćset, to jednak wiedza, którą wyraża, odnosi się do najwcześniejszych etapów rozwoju ludzkiej świadomości.

 

{jcomments on}