Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Czy tarot jest skuteczny?

Jak skuteczny jest Tarot i jakiego okresu czasu dotyczy?

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Na pytanie odnośnie czasowości nie jest łatwo odpowiedzieć, ponieważ najpierw powinno się określić i ustalić przyszłość. Nie należy wychodzić z założenia że przyszłość jest niezmienna. Gdyby tak było, mielibyśmy nieskończony wgląd w przyszłość.

Tworzymy nasza przyszłość poprzez wybory, jakich dokonujemy dzień po dniu i często nieświadomie.

 

Tylko ta bliższa przyszłość jest prawie ustalona, ponieważ ona została przygotowana w dużej mierze na podstawie wielu decyzji, które zdążyliśmy już kiedyś podjąć. Im dalej jednak spoglądamy w przyszłość, tym częściej powodujemy jej zmiany.

 

Należy też pamiętać o wpływie pytającego. Czy skorzysta z możliwości i wskazówek jakie oferuje Tarot czy też nie. Niektórzy ludzie szukają rady Tarota, wierząc, że muszą tylko wyciągnąć właściwą kartę, która sprawi, ze spełnią się ich marzenia, że problemy się odsuną.

 

Tarot i inne wyrocznie pokazują tendencje, które są prawdopodobne, jeśli pytający będzie postępował jak dotąd oraz możliwości, które mogą stać się realne, jeśli pytający z nich skorzysta.

 

Aby dowiedzieć się co kiedy nastąpi, należy zacząć od dobrze sformułowanego pytania. np. Czy do końca miesiąca znajdę pracę? itp.

Jeśli osoba pytająca zada pytanie o dany dzień czy dany okres to karty odpowiadają co się w tym czasie będzie działo. Jeśli natomiast osobie będzie chodzić o zasadniczą decyzję, np. wybór zawodu czy partnera, karty nie mają właściwie żadnego ograniczenia czasowego, lecz rozpościerają przed nami szeroką przyszłość.

 

Nie zawsze karty odpowiadają na pytania a także na czasowość zbliżających się wydarzeń.

Karty jednak mają swoje oznaczenia czasowe przypisane przez wcześniejszych mistyków i badaczy Tarota. Można z nich skorzystać lub po prostu samemu zrozumieć karty i dopasować czasowość do nich.

 

Kije reprezentują, dni, oraz porę roku wiosnę.

Kielichy reprezentują tygodnie, oraz lato.

Miecze odpowiadają za czas trudny do określenia, jesień.

Monety określają miesiące oraz reprezentują zimę.

Duże Arkana mówią o czasie spełnienia teraz.

 

Zazwyczaj wróżby z Tarota sięgają do roku czasu. Bardzo rzadko zdarza się określenie dalszej przyszłości. Niektórym osobom Tarot mówi tylko do 3 najbliższych miesięcy nie wychylając się dalej w czasie.

 

{jcomments on}