Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Czakry i enegrie ducha...

Siła energii - 7 ciał subtelnych

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Magia natury czci ziemię i ciało fizyczne w dużo większym stopniu niż ducha. Istnieje idea jakoby ciało jak i natura są częścią wszechświata tworząc boskość. Współczesna fizyka dowiodła że żyjemy we Wszechświecie, którego budulec stanowi energia. Magowie uczą się potęgi natury, by wkraczać w siec energii i uzyskać wpływ na wydarzenia.

 
Duch sam w sobie stanowi esencję stworzenia. Energia ta jednoczy się z energią Wszechświata jako jedności. Duch łączy nas nie tylko z ludźmi ale także ze zwierzętami, roślinami, naturą i wszystkim co ma w sobie energię. To wszystko stanowi metafizyczne włókna, z których utkany jest byt. Duch stanowi pierwsza nic, źródło wszelkich późniejszych emanacji. Na takiej samej zasadzie działają stosunki z rodziną, znajomymi i otoczeniem.
Wszyscy posiadamy instynktowną świadomość energii.
Możemy np. Podczas burzliwej kłótni partnerów można wyczuć negatywną energię i ja zmierzyć.
Instynktownie wyczuwamy czy ktoś nas lubi czy nie. Energia jest wszechobecna, natomiast pole energetyczne każdego elementu składającego się na Wszechświat wibruje z określoną częstotliwością.
Każdy z nas posiada receptory, które można wyczuli na energię. Dzięki nim można pozna drgania energetyczne w obrębie naszego otoczenia i nie tylko.
 
Naszymi podstawowymi narzędziami, przez które odbieramy bodźce ze świata zewnętrznego to 5 zmysłów, czyli dotyk, smak, węch, słuch i wzrok.
 
Wg tradycji orientalnej istnieje 7 ciał subtelnych, czyli warstw pola elektromagnetycznych energii ciała i aury. Oprócz tego istnieje 7 centrów energetycznych znanych jako „czakry” z którymi są powiązane.
Czakra to rodzaj punktu wejścia/wyjścia lub bramy wiodącej do ciała energetycznego. Zakłada się iż każda z czakr odpowiada określonemu ciału subtelnemu. Czakry łączą się z energiami Wszechświata. Wibracje każdej z czakr posiadają określoną częstotliwość, każda z nich powiązana jest z określoną częścią ciała, kolorem i cechami osobowości.
 
1 czakra- dolna część kręgosłupa, kolorem jest czerwień. Fizyczne przetrwanie, ambicja, bezpieczeństwo
 
2 czakra- tuż pod pępkiem, odpowiada za krążenie ciała, kolorem panującym jest pomarańcz. Odpowiada za seksualność, kreatywność, uczucia, emocje i rozkosze
 
3 czakra – występuje poniżej mostka, odpowiada za żołądek, a kolorem jest żółty. Odpowiada za tożsamość, pewność siebie, pragnienia i życzenia
 
4 czakra – serce, odpowiada za system immunologiczny, płuca. Powiązaniami jest współczucie, relacje, rozwój osobowości
 
5 czakra- występuje w obrębie gardła, odpowiada za system limfatyczny i nerwowy. Mówi o komunikacji ,zaufaniu i auto ekspresji
 
6 czakra – tzw. Trzecie Oko- pomiędzy brwiami. Odpowiada za centralny system nerwowy. Mówi o zrozumieniu, percepcji, intuicji.
 
7 czakra – występuje na szczycie głowy, odpowiada za szyszynkę. Mówi o otwartości, więzi z wyższymi energiami

{jcomments on}