Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Satanizm

Satanizm - Zwodnicze początki Satanizmu

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Skąd wziął się archetyp Diabła

diabel

 

 

Kiedy Kościół katolicki i władza stanowiły całość (XIV- XVII w.), niezadowolone masy nie mogły przeciwstawić się jednemu, nie odrzucając jednocześnie drugiego. Bóg sprawował władzę nad królami, oni natomiast nad ludźmi. Dlatego ludzie byli zniewoleni przez system feudalny.

W czasie największego ucisku bezpośredni bunt ludzi nie był możliwy, gdyż oznaczało to śmierć. Dlatego tez przewrót religijny wydawał się właściwym wyjściem dla Kościoła by w ukryciu zrobić to czego chcieli.

Wprowadzono postać Szatana, który był całkiem skutecznym sposobem na kontrolowanie ludu.

Umęczonym ludziom, którzy przeżywali dramaty życiowe i biedę, Szatan mógł nawet wydawać się rodzajem perwersyjnego zbawcy. Stanowił również jedyną alternatywę wobec istniejącego Boga. Jeśli wiec cokolwiek szło źle, władze określały to jako dzieło Szatana. To właśnie Szatan był odpowiedzialny za plagi, głód, choroby, śmierć czy nieurodzaj. Nic więc dziwnego, że wielu osobom życie po stronie Szatana wydawało się bezpieczniejsze.

Poza tym chłopi potrzebowali jakiegoś autorytetu sankcjonującego zakazane praktyki, których nie potrafili się wyrzec- czyli ludową muzykę, rytuały, zabobony, tańce na polach, stare pogańskie święta oraz seks. Wierzyli w to, co im wmawiano. Wierzono że ich dawne ludowe wierzenia to praktyki satanistyczne. Wielu ludzi nie dostrzegało żadnej różnicy między nowym diabłem, a ich Rogatym Bożkiem, który był symbolem zabawy i biesiad.

Od właściwego satanizmu różnili się tym że uznanie zwierzchnictwa diabła mieszało się u nich z własnymi ludowymi wierzeniami i praktykami. Zaś od prawdziwego pogaństwa ( religii przedchrześcijańskiej) czarowników różniło ich prawie wszystko.

Kiedy słowo " czarownica" stało się politycznym synonimem wyznawcy diabła, wielu ludzi uwierzyło że widocznie tak rzeczywiście jest. W czasach wielkiej inkwizycji, w przeciągu 2 wieków zamordowano ponad 200 tysięcy niewinnych osób, których podejrzewano o czary.

Ku Szatanowi zwracali się nie tylko chłopi, ale także i szlachcice i arystokraci, by znaleźć usprawiedliwienie dla różnych zakazanych praktyk, którym się oddawali.

Warto wiedzieć że Satanizm określa zawsze prosta definicja- jest on antytezą chrześcijaństwa. np.. sataniści odmawiają modlitwę pańską na wspak, krzyż umieszczają do góry nogami, odprawiają msze satanistyczną ( czarna msza), itp..

Praktyki satanistyczne opierają się na dość sztywnych zasadach i zorientowane są na podporządkowaniu się uznanej władzy. Obecne praktyki satanistyczne stanowią bardzo podatny grunt dla wszelkiego rodzaju obłąkańczych przejawów perwersji.

Współcześni sataniści określają swoją doktrynę jako pogodny, akceptujący zespół wierzeń, którego głównym celem jest pełne wyrażenie ludzkiego ja, co dokonuje się miedzy innymi przez wolny, pozbawiony zakłamania seks. Niektórzy postrzegają satanizm jako ekscytujący sposób wkroczenia do królestwa czarnej magii.

Cała idea Szatana została stworzona w odpowiedzi na polityczne zapotrzebowanie, zaś siłą jego kultu wzmocniona przez miliony, które uznały jego istnienie i odczuwały lęk nie tylko przed jego potęgą, lecz także przed grożącymi im prześladowania, rozpętanymi przez tych, którzy z nim walczyli.

Szatan to forma myślowa, to pewna idea upostaciowiona, która powstaje w umyśle i nabiera cech realności dzięki intensywności naszej wiary, energii oraz emocjom żywionym wobec niej przez kolejne pokolenia.

Dla ludzi, którzy w niego nie wierzą, Szatan po prostu nie istnieje. Idea zakładająca istnienie Szatana i lęk przed nim to koncepcja, która łatwo może uczynić z nas niewolników, gdyż Szatan to negatywna forma myśli, zaś jego energia to rezultat działania energii negatywnej.

Wchodzimy właśnie w erę wodnika, gdzie wiara w Szatana przestanie być nam potrzebna i prawdę mówiąc, ten sposób myślenia już w tym momencie zanika. Ludzie są coraz bardziej uświadomieni.

Jako Archetypowa postać Szatana uosabia on nasza ciemną stronę. Im szybciej większość ludzi zgodzi się przejąć odpowiedzialność za wszystkie aspekty ludzkiego życia- uświadamiając sobie istnienie także negatywnych stron naszej osobowości czy jej Cienia, i starając się zintegrować je z resztą- tym szybciej zniknie z naszej świadomości archetyp Szatana.

Na podst Marion Weinstein , Magia która pomaga żyć

Ciekawostka

Chrześcijański Diabeł został zapożyczony z innej religii w czasach wypraw krzyżowych na Bliski Wschód. Zaratusztrainizm to jedna z najstarszych ,wciąż istniejących religii monoteistycznych. Religia ta powstała miedzy XIII a Vi wiekiem przed n.e. w obecnym północno- wschodnim Iranie.

Religia ta wywarła duży wpływ na judaizm, chrześcijaństwo i islam, i według części religioznawców istnieją poważne przesłanki do twierdzenia, że takie podstawowe zasady tych religii jak Sąd Ostateczny, wędrówka duszy po śmierci do piekła lub nieba, wiara w istnienie diabła i nadejście mesjasza powstały pod silnym oddziaływaniem właśnie tej religii.

W czasie wypraw krzyżowych, rycerze przywieźli do Europy tamtejsze wierzenia, magię oraz kult Diabła, który został wykorzystany przez władze kościelne na pewien sprytny cel, który zmienił postrzeganie życia duchowego człowieka na wiele wieków.