Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Odmiany, Rodzaje tarota

Rodzaje Tarota

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na rynku można znaleźć wiele rodzai Tarota. Jest ich ponad setka. Można znaleźć Tarota tematycznego np. ze smokami, ilustrującego życie homoseksualistów, przedstawiającego starożytne lub mityczne postacie. Osoba która pragnie zacząć zaznajamiać się z Tarotem powinna z pośród tych kart wybrać dla siebie taką która do nich przemawia.

Poniżej przedstawiamy przykłady talii tradycyjnych i nowoczesnych, cieszących się od dawna powodzeniem.

 

Talia Visconti-Sforza

 

Pojedna z najstarszych tali, która pochodzi z końca XV wieku i została stworzona dla włoskiego rodu Vscontich- Sforzów. Talia ta jest jedna z najpiękniejszych jak do tej pory. Należy ona do przykładów najpiękniejszego malarstwa miniaturowego i renesansowej symboliki

Oryginalna talia zawiera karty Wiary, Nadziei i Miłości.

Inną ciekawą talią jest talia Minchiante Etruria. Powstała ona we Florencji ok. 1725 roku i łączy w sobie mało znane pogańskie mity, żywioły, cnoty i znaki zodiaku. Ma dziwną strukturę, ale jej ilustracje są fascynujące. Talia ta składa się z 97 kart. Wielkich arkanów jest 41, z czego 19 pojawia się również w innych taliach, podobnie jak 12 znaków zodiaku, cztery cnoty oraz 56 kart kolorów.

Pierwsze 35 kart zwane „papi” jest numerowane rzymskimi liczbami. Nie posiadają one tytułów. Kolejne 5 to „arie” Karty dworskie też nie maja nazw.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych w Polsce kart Tarota jest Tarot Marsylski

Powstał we Francji w XVI wieku. Jej symbolika jest prosta przyswajalna. Starsze talie posługiwały się liczbami rzymskimi, a później zazwyczaj pojawiały się na nich również nazwy Wielkich Arkan. To wspaniała talia dla osób średnio zaawansowanych w Tarocie.

Kolejną warta zainteresowania talią jest talia Ridera-Waite’a. Badacz ten wierzył, że prawdziwy Tarot polega na symbolizmie. Był on członkiem Zakonu Złotego Brzasku. To XIX wieczne stowarzyszenie okultystyczne, przyciągnęło wiele wybitnych osobistości. Wraz z Pamela Dolman Smith zaprojektował on 78 kart. Talia ta jest bardzo bogato zilustrowana. Talia po raz pierwszy została wydana w 1910 roku i do dziś dzień została wydana wiele razy.

Jedną z nowszych kart jest talia Crowleya (Thotha), stworzona w czasie drugiej wojny światowej. Ilustracje ukazują elektryzm okultystycznej filozofii Crowleya. Talia zawiera symbolikę również alchemiczną i astrologiczną.

To jedna z najpopularniejszych obecnie talii Tarota. To prawdziwe dzieło sztuki/ Mogą być one jednak dość trudne do interpretacji

 

{jcomments on}