Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Radiestezja w życiu codziennym

Radiestezja

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Różdżkarstwo było stosowane od stuleci jako metoda wspomagająca odnalezienie wody, skarbów, złóż metali, ludzi i zwierząt. Różdżkarstwo jednak także było używane do przepowiadania przyszłości.
Różdżkarstwo było znane i stosowane, co najmniej 7 tysięcy lat temu. Stosowali je Egipcjanie czy Chińczycy. Chińczycy średniowiecznej Europie za pomocą różdżki znajdowano złoża węgla i wody.
Obecnie tej metody używa się pomocniczo na wykopaliskach archeologicznych, podczas prac geologicznych czy naprawczych.Tradycyjnym narzędziem radiestety jest rozwidlona na końcu, drewniana różdżka.
Najlepszym materiałem na narzędzie jest leszczyna, wierzba, jesion i jarzębina. Radiesteta trzyma oba końce rozwidlenia w dłoniach zwróconych do góry. Trzymając w taki sposób różdżkę, idzie na przód i poszukuje.

 
Z czasem powstała szeroka gama narzędzi radiestezyjnych, takich jak pojedyncze czy podwójne różdżki o różnych kształtach i rozmiarach, wahadełka, itp.
Podczas pracy z wahadełkiem radiesteta pozostaje na miejscu i szuka przedmiotów czy osób na mapie, za pomocą wizualizacji i dostrojenia.

 
Podczas działań radiestezyjnych każdego rodzaju kontaktujemy się z nasza podświadomością, która daje nam znaki, poruszając w odpowiedni sposób narzędziem.

 
Podczas pracy z wahadełkiem najważniejsze jest ustalenie, które ruchy co oznaczają. Najlepiej przyjąć dwie główne zasady, odpowiedź, tak i nie. Gdy wahadełko kręciło się w prawo oznacza to pozytywną odpowiedź. Gdy wahadełko kręci się na boki , tez oznacza to odpowiedz – tak, gdy po linii prostej- nie.

 
Ruch okrężny w praco- odpowiada pozytywnie na pytanie, a w lewo- negatywnie.
Ruch po linii przód- tył- tak, ruch polonii lewa- prawa- nie.

 
Każdy sam może ustalić jak najlepiej porozumieć się z podświadomością przez wahadełko.

 
Różdżkarze i radiesteci oferowali swoje usługi ludziom od wieków. Wykorzystywano ich pomoc w bardzo różnych sytuacjach. Istnieje wiele historycznych dowodów na to że Stany Zjednoczone prosiły o pomoc radiestetów w szukaniu okrętów wojennych nie tylko.
Np. niedaleko kręgu polarnego myśliwi łapiący w sidła zwierzęta futerkowe znali starą technikę. Po zastawieniu pułapek, myśliwy brał gładki patyk o okrągłym przekroju i owijał go kilka razy sznurkiem, sznurkiem potem wkładał pod poduszkę. Jeśli rano, po wyjęciu spod poduszki, sznurek odwinął się z patyka, w sidłach nie będzie żadnej ryby. Jeśli jednak sznurek się owinął, sidła były na pewno pełne.

 
Najważniejszym celem różdżkarstwa jest poznanie odpowiedzi na pytania jej zadane

{jcomments on}