Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Duchy... Kim są przewodnicy duchowi...

Przewodnicy Duchowi

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Duchowe istoty które zamieszkują Zaświaty od dawna intrygują ludzi. Te duchowe istoty zdają się występować jako pośrednicy między zwykłym światem codziennym a zaczarowaną domeną, pod różnymi postaciami takimi jak anioły, wróżki, przewodnicy duchowi.

Koncepcja ducha- przewodnika jest obecna w wielu kulturach. Przewodnikiem może być anioł, duch przodka, osoba zmarła, mityczne istoty a nawet zwierzęcia.
 
Aniołowie jako przewodnicy duchowi są najbardziej rozpoznawalnymi przewodnikami. Aniołowie wg Kabały są tylko częścią gałęzi, i oprócz nich są inne potężniejsze moce. Aniołowie są jednak najbliżej ludzkich spraw. Istnieje wiele opowieści na temat aniołów którzy pomogli ludziom. Wyobrażenia o aniołach są jednak dużo starsze niż Biblia. Wzmianki o tych istotach spotyka się już w podaniach sumeryjskich i babilońskich. W wielu okultystycznych praktykach występują anielskie inwokacje. Aniołowie tez są powiązane z planetami, kolorami, dniami tygodnia, praz Kabałą.
 
W naszym świecie istnieje wiele wróżek, w tym skrzaty, elfy, gobliny, sidhe i krasnoludki.
Wyglądają one różnie, niektóre są miniaturowe, inne są wzrostu ludzkiego.
Uroda tez jest różna od piękności po brzydkie stworki.
Kraina wróżek, Faerie, to zaczarowana przestrzeń piękna, miłości i frywolności. Z drugiej jednak strony istnieją światy zła, ciemności i negatywnych energii.
W celtyckich wierzeniach królem wróżek i władcą Najwyższego Świata jest Gwyn ap Nudd, dziki łowczy, który dosiada konia i nocami przemierza pustkowia w towarzystwie stada białych ogarów. Motyw ten nie występuje tylko w tej tradycji,również rzymska Diana była boginią łowów, skandynawski Odyn czy anglosaski Wotan.
Wg wielu każdy z nas posiada własnego Anioła. Jak dowiedzieć się kim on jest? Należy zapalić świecę i kadzidło. Usiądź wygodnie, z zamkniętymi oczami wyobraź sobie drogę sięgającą niebios.    Następnie poproś anioła o przybycie, po czym wyobraź go sobie schodzącego tą drogą w twoją stronę. Wyobraź go sobie bardzo szczegółowo. Następnie podziękuj aniołowi za przybycie. Anioł zniknie po tym jak Cie pobłogosławi.
 
Duchy przodków i mityczne postacie również zamieszkują Zaświaty i mogą zostać przywołane w celu pomocy czy udzielenia wskazówek na przyszłość.
W zależności od tego jaką magią posługuje się adept, lub w co wierzy, takie postacie wprowadza do swojego Wewnętrznego Świata, przywołując tym samym te postacie.
Duch zmarłej znanej osoby może by przewodnikiem duchowym po Zaświatach.

{jcomments on}