Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Przepowiednie Papieży

Przepowiednie papieskie

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Św. Malachit, irlandzki zakonnik był jednym z najbardziej znanych wieszczów europejskich. Urodził się on w Irlandii w Armagh i zmarł w roku 1148. Krążyły podania ,że potrafi on lewitować i ma dar jasnowidzenia. W drodze do Rzymu, gdzie jechał przyjąć stanowisko papieskiego legata w Irlandii, wpadł w trans i ujrzał cała przyszłą linię papieży, zaczynając od Innocentego II, a kończąc na Piotrze z Rzymu.

Potem spisał to, opatrując każdego z nich krótkim, metaforycznym opisem po łacinie.

Opisy te odnoszą się do nazwisk, miejsc i czasu urodzenia lub symbolu chorągwi lub urzędu piastowanego przed wstąpieniem na urząd papieski.


 

Można podać przykłady jego talentu jasnowidztwa. Np. Klemens XIII, nazwany przez Malachiego „ różą z Umbrii”, miał w herbie różę i związany był z włoską prowincją Umbrą.

Klemens XIII


 

Z czasem okazało się że przepowiednie Malachiego były trafne. Przepowiednie dotyczące papieży rozpoczynają się od Celestyna II, który wstąpił na tron w 1143 roku, po nim nastąpić miało 112 papieży.


 

Jedni z ostatnich papieży opisanych przez Malachiego zostały zinterpretowane w następujący sposób:

- „Pastor et Nauta”- pasterz i nawigator, Jan XXIII pochodził z Wenecji, miasta żeglarzy. Jego symbolem był krzyż i okręt.


 

- „ Flors Florum”- kwiat kwiatów- Paweł VI, który miał w herbie rodzinnym lilie.


 

- „De Medietate Lunae”- z połowy Księżyca, Jan Paweł I nazywał się Luciani, co oznacza białe światło


 

- „De Labore Solis” – z męki słońca- Jan Paweł II narodził się podczas zaćmienia Słońca.


 

- „ De Gloria Olivae” – z chwały oliwy. Zakon św. Benedykta, uważa, że to z ich szeregów będzie się wywodził kolejny papież. Jak wiemy obecnie na tronie papieskim jest Benedykt XVI. Ten papież wg zapisków ma panować około 10 lat.


 

- „Pietrus Romanus”- Piotr z Rzymu. Wedle przepowiedni będzie to ostatni papież, który ocali wiernych, ale podczas jego panowania Kościół Katolicki legnie w gruzach.

Rzym ma zostać zniszczony, a ludzkość poddana osądowi.

{jcomments on}