Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Przyszłość widziana oczami proroków

Proroctwa

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Proroctwo to inaczej przepowiadanie przyszłości przez ludzi, często inspirowane przez bóstwa lub inne istoty duchowe.

Często ludzie mówią przeczuciu, że coś się stanie czy to dobrego czy złego. Samo w sobie przeczucie to ogólne wrażenie, że ma nastąpić jakieś bliżej nieokreślone zdarzenie, najczęściej katastrofalne, ale nie tylko.
 
Najbardziej znaną osobą, która mówiła o proroctwach był Jezus Chrystus. Jako syn boga, posiadał pewne parapsychologiczne uzdolnienia, przypisywane osobom o silnej duchowości. Używał prekognicji, wiedzy o wypadkach, które się jeszcze nie zdarzyły- nie po to aby zmienić przyszłość, lecz by ja zaakceptować i przygotować swych zwolenników na nieuniknione.
Wszystkie Ewangelie mówią o tym iż Jezus ustawicznie przepowiadał swą śmierć i zmartwychwstanie w Jerozolimie.
Pierwsze trzy Ewangelie zawierają też trochę niejasne proroctwa na temat zniszczenia Jerozolimy i zburzenia Świątyni, które miało miejsce w 70 roku n.e. Czyta się tez o końcu świata, zwiastowaniu powtórnego nadejścia Chrystusa w chwale.
 
W czasach średniowiecznych powstały dzieła, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Takim dziełem w rzeczy samej była księga” Proroctwa Merlina” wydana w 1136 roku w księdze e Geoffreya z Monmouth „Historia Królów Brytyjskich”.
Przepowiednie te, oparte były na materiałach w historii Brytanii, napisanej w IX wieku przez Nenniusa, który najprawdopodobniej sam bazował na jeszcze wcześniejszych źródłach walijskich. W proroctwach Merlina występowały zwierzęce symbole, które z czasem przypisywano do przyszłych postaci oraz wydarzeń.
 
Kolejnym znanym prorokiem był francuski jasnowidz, Nostradamus. W 1555 roku przewidział, ze król Henryk II zginie w turnieju rycerskim. Cztery lata później faktycznie tak się stało. Byłą to jedna z 942 słynnych przepowiedni, które Michel de Nostre- Dame, zaczął publikować.
Urodził się on w 1503 roku w Prowansji, na południu Francji. Studiował medycynę. Interesował się magią oraz okultyzmem i bardzo wiele podróżował. Około 1534 roku poślubił zjawiskową i zamożną dziewczynę, z którą miał dwójkę dzieci. Niestety epidemia zabrała mu całą rodzinę. Dość szybko Nostradamus zyskał opinię jasnowidza.
Istnieją przekazy jakoby natknął się we Włoszech przypadkiem na pewnego mnicha, ukląkł zwrócił się do niego „ Wasza Świątobliwość”. 45 lat później te mnich stał się papieżem Sykstusem V.
Od roku 1550 zaczął wypisywać wszystkie swoje proroctwa.
W 1554 roku poślubił bogatą wdowę, Anne Ponsart Gammelle, z którą miał sześcioro dzieci.
Jego przepowiednie sięgały roku 3797.
Metoda jaką stosował Nostradamus polegała na tym , ze nocami wpatrywał się w wodę w misie ustawionej na mosiężnym trójnogu, dopóki nie doznał natchnienia. Wtedy to zaczął widzieć i słyszeć przyszłe wydarzenia.
Każde ze zdarzeń przedstawiał w czterowierszu zwanych quastrianami. By uniknąć oskarżeń o czary zaszyfrował swe proroctwa używając symboli i słów z innych języków.
Prorok przewidział klęskę Napoleona, wojnę o niepodległość, wojnę secesyjną w Ameryce, wypadki w brytyjskiej rodzinie królewskiej, w tym Abrahama Lincolna, Hojna F i Roberta Kennedych. Przewidział tez podróże powietrzne i kosmiczne oraz lądowanie na Księżycu.
Nostradamus wierzył, że wiedza i działanie mogą zmienić przyszłość.
 
Kolejnym znanym prorokiem był Robert Nixon, znany jako prorok z Cheshire. Ujrzał on śmierć króla Ryszarda II na polu walki. Przepowiedział też angielską wojnę domową i swoją własną śmierć z głodu. Sama postać Nixona jest okryta tajemnicą, Niejasne jest jego pochodzenie a także i jego imię
 
Dość znane są też Księgi Sybilli. Legenda głosi, że księgi sybilińskie pojawiły się w Rzymie w VI wieku p.n.e. Sybilla chciała je sprzedać za ogromną cenę Tarkwiniuszowi Staremu, królowi rzymskiemu. Król jednak się na to nie zgodził. Z wściekłości Sybilla spaliła trzy zwoje, po czym zaproponowała królowi resztę sześć zwojów za tą samą cenę. Mimo tego król nie zakupił ich od niej. Spaliła kolejne trzy zwoje i zaproponowała ostatnie trzy zwoje za tą samą cenę. Tarkwiniusz zrozumiał, ze te pisma muszą kryć w sobie coś niezwykłego i kupił je od niej.
Choć „ Sybillami” nazywano liczne prorokinie starożytności, ta, która odwiedził króla pochodziła z Kume, miasta w południowej Italii. W ciągu stuleci wiele kobiet piastowało tę funkcję, ale tradycja ludowa utrzymuje, że istniała tylko jedna Sybilla.
Pomimo wielu otaczających je mitów księgi sybilińskie bez wątpienia istniały. Zaglądano do nich tylko na rozkaz rzymskiego senatu, gdy uważano, ze państwo jest w niebezpieczeństwie, Te księgi spłonęły w pożarze w 83 roku p.n.e.
 
Niektórzy utrzymują, że święty Malachiasz w 1094 roku, umierając w 1148 roku nie pozostawił po sobie żadnych pism, więc przypisywanie mu Proroctwa papieży w XVI wieku jest kłamstwem.
Inni jednak wierzą, że w rzeczywistości to Malachiasz jest autorem słynnego proroctwa, w którym opisano 112 papieży, od Celestyna II, do końca urzędu papieskiego w przyszłości.
Proroctwo papieży zawiera wiele zadziwiająco dokładnych portretów papieży. Jego motto dla 101 papieża „ lumen In coleo”, czyli „ światło w niebie”, opowiadał o osobie papieża Leona XIII, który w rodzinnym herbie miał kometę.
Słowami „ De lobore Solis”, czyli „ Z pracy Słońca” opisał Jana Pawła II, urodzonego podczas całkowitego zaćmienia Słońca.
Następny Papież czyli Benedykt XVI został określony jako „ de gloria olinae” czyli” zwycięstwo drzewka oliwkowego”. Po nim nastąpi ostatni papież Petrus Romanus, czyli” Piotr z Rzymu”
Zakończenie proroctwa brzmi bardzo złowróżbnie „ Miasto wzgórz zostanie zniszczone i straszliwy sędzia będzie sadził lud”

{jcomments on}