Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Skąd pochodzi tarot?...

Pochodzenie Tarota

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pochodzenie Tarota jest owiane tajemnicą. Wszystko co wiemy na pewno, to to że karty pojawiły się w Europie w XIV wieku. Prawdopodobnie pochodziły z takich krajów jak Arabia, Indie, czy Egipt. Początkowo wykorzystywano je do gier, stopniowo jednak nabierały głębszego znaczenia, jako narzędzie do przewidywania przyszłości.

Antoine Court de Gebelin przedstawił teorię, iż Tarot zawiera w sobie wiedzę sekrety przekazane przez egipskich kapłanów. Zauważył, że w języku staroegipskim słowo Tarot oznacza” królewską drogę”.

Kolejny badacz sto lat później w XIX wieku Eliphas Levi, powiązał Tarota z żydowską Kabałą, skomplikowanym systemem magii i mistycyzmu, wywodzącym się ze średniowiecznej Hiszpanii i będącym podstawą okultyzmu w Europie.

Wierzył on że słowo Tarot pochodzi od łacińskiego słowa „ rota”, oznaczającego koło.

Koncepcja ta została rozwinięta przez Bractwo Złotego Brzasku, towarzystwa ezoterycznego, założonego w Londynie w 1888 roku. Członkowie zaprojektowali popularne angielskie karty Tarota, znane powszechnie pod nazwą Rider.

Karty Tarota mają wiele różnych wzorów, ale opierają się mniej więcej na tych samych symbolach. Talia kart składa się z Wielkich Arkan, czyli Wtajemniczeń, na które składa się 22 karty. Druga części talii to Małe Arkana, których jest 56. Małe arkan są podzielone na 4 grupy- kolory.

Cała Talia zatem tworzy 78 kart Tarota.

 

Mniejsze arkana dały początek dzisiejszej talii, używanej do gier. Poszczególne kolory odpowiadają za:

-konflikty i siłę – pik

-emocje i pragnienia – kier

-pieniądze, władzę i dobra materialne – karo

- komunikacja, rodzina – trefl

 

Zwolennicy Tarota wierzą, że może być on przydatnym narzędziem w zrozumieniu drogi życiowej i kontroli nad własnym życiem.

{jcomments on}