Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Indywidualnego spojrzenia na wiarę a zatem na swoją duchowość

Nasze wewnętrzne i zewnętrzne Światy

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Coraz więcej osób dąży do indywidualnego spojrzenia na wiarę a zatem na swoją duchowość. Osoby starają się nie iść ślepo za tym co jest im powiedziane, a sami tworzą własną duchowość i własne zasady. Najważniejsze jest to byś odnalazł duchowe źródło lub drogę magiczną, która ma dla Ciebie znaczenie.

W zależności w co wierzysz i jakie masz podejście do magii, wybierając mity i symbole odpowiadające tobie. Nie jest istotne czy postrzegasz gnomy, starożytnych bogów czy aniołów jako rzeczywiste duchowe istnienia czy też jako siły archetypowe. Wszyscy ci co zajmują się magią różnie są zwani, ogólnie zwie się ich praktykami magii.
 
Światy zewnętrzne są gdzieś tam jak to określają niektórzy. Te światy są w nas samych, wokół nas , ogólnie rzecz biorąc wszędzie. Dostępne poprzez połączenie się z naszym wewnętrznym światem, z nasza jaźnią. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie ustanowić więź ze światem ducha, wibracjami Kosmosu, który nas otacza. Jest to zmysłowe doznanie, intuicyjne. Intuicja stanowi nasze wewnętrzne poznanie.
 
Poprzez nasza intuicję doznajemy poznania tamtych światów. Dlatego techniki medytacji są tak ważnym czynnikiem rozwoju duchowego. Wizualizacje i medytacje odgrywają kluczową rolę w rozwoju każdego Maga.
Ta koncentracja, czyli nieświadome skupienie, które pozwala nam skoncentrować się na tym co pragniemy osiągnąć.
 
Medytacja praktykowana jest w wielu kulturach od wielu wieków. Jest to sztuka pełnego i głębokiego relaksu umożliwiająca zagłębienie się w wewnętrzny świat.
Chodzi tutaj o uwolnienie głębszych zmysłów oraz ukształtowanie samoświadomości. Dopóki nie zyskasz umiejętności wycofania się z codziennego świata na kilka minut każdego dnia.
 
Rozwinięcie umiejętności wizualizacji jest obok nauczenia się medytacji, warunkiem koniecznym do praktykowania magii natury.
Należy jednak zabezpieczyć się przed wpływami negatywnych sił i istot, i które mogą zaszkodzić Ci. Dlatego należy stworzyć amulet lub talizman które ochronią cię przed tymi mocami. Można też stworzy niewidzialną tarczę ochronną, wizualizując ją w czasie medytacji.

{jcomments on}