Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Tarot i magia

Magiczny Tarot

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Wielkie Arkana Tarota symbolizują drogę człowieka prze życie. Określa główne elementy życia człowieka, poprzez określone archetypy widniejące na kartach.
Ten kto pragnie dowiedzieć się czegoś o przyszłości, poradzi sobie najszybciej stosując Wielkie Wtajemniczenia Tarota.

Tarot
jednak służy głownie do poznania własnego wnętrza a Wielkie Arkana Tarota są do tego idealnie stworzone.
 
Wielkie Arkana to zbiór 22 kart, które powstały na początku. Z czasem do talii dołączono 56 kart Małych Arkan, które głównie skupiają swoją uwagę na codziennym życiu człowieka.
 

 
GŁUPIEC- kartę tę oznacza liczba 0 lub 22. Jest początkiem i końcem. Karta ta często symbolizuje pytającego, który nie wie, jaką obrać drogę życiową. Często jednak ma przysłonięte oczy i nie widzi ważnych spraw wokół siebie. Karta ta mówi o sytuacji bez obciążeń, obciążeń chęci bycia wolnym od wszelkich obowiązków.

 
MAG – I – Karta ta wskazuje na początek drogi poznania i wtajemniczenia. Mag jest pełen świadomości, sądzi, że łatwo znaleźć odpowiednią drogę do wtajemniczenia. Karta ta mówi o nowym początku, przedsięwzięciu, optymizmie wynikającym z odkrycia w sobie siły by iść do przodu. W miłości karta ta mówi o wyznaniach i odwadze by powiedzieć komuś o uczuciu

 
KAPŁANKA- II- Ta karta symbolizuje naszą nieświadomość, nieświadomość tym samym wszystko to co wypieramy. Karta ta wskazuje na konieczność przebadania naszych planów i zamiarów pod katem naszego wnętrza i naszej intuicji, która zawsze ma racje.
Ta karta upomina nas i każe pamiętać, że nasza dusza nigdy nie śpi i przez nasze sny próbuje się z nami skontaktować.

 
WŁADCZYNI – III – karta ta mówi owładaniu i panowaniu, nad sobą ale także nad światem zewnętrznym. Karta ta mówi o obowiązkach, które każdy z nas ma wypełnić na ziemi, także ci, którzy sądzą, że mogą rozwijać się poza życiem społecznym.
Mówi o nowym spojrzeniu na rzeczywistość, akceptowaniu tego, co konieczne. Wychowanie, jasne relacje z matką, Przedstawia kobietę silną, kobiecą, matkę, żonę, kochankę.

 
WŁADCA – IIII – mówi o autorytecie. Osoba sprawująca władzę lub funkcje przywódcze. Przedstawia osobę płci męskiej, który posiada wołdze, jest przedsiębiorczy, sprawiedliwy. Karta ta nie zapowiada w najbliższym czasie zmian, gdyż jest kartą statyczną.
Karta ta jest symbolem dążenia do władzy i zaszczytów.

 
KAPŁAN- V- Karta ta jest kartą próby, egzaminu. Chodzi tutaj o próbę której sami się poddajemy. Mówi o przyjaźni, rodzinie, małżeństwie, małżeństwie tym co namaszczone przez Boga.

 
KOCHANKOWIE (DECYZJA ) – VI – Karta ta mówi o konieczności podjęcia decyzji na dalsza drogę, którą chcemy lub musimy podążyć.
Każda droga ma swój cień, który możemy nazwać drugą drogę. Karta ta przede wszystkim mówi o wyborze odpowiedniej drogi życiowej, lub wybór między dwoma osobami.
Każda decyzję trzeba oprzeć nie tylko na rozumie ale także na intuicji.

 
RYDWAN – VII – Karta ta symbolizuje zwycięstwo nad samym sobą. Pokonaliśmy pierwszy etap drogi poznania. Podejmując właściwe decyzje, staliśmy się Panami własnego losu.
Zalecana jest jednak ostrożność, by daleko się nie zagalopować. Pycha nie ma nigdy nic wspólnego ze zwycięstwem.

 
SPRAWIEDLIWOŚĆ – VIII- Oswoją sprawiedliwość należy walczyć. Jeśli zbyt długo tolerujemy niesprawiedliwość, to tracimy zaufanie. Ta karta wskazuje na wymierzanie sprawiedliwości nie tyle innym, co nam samym.
Mówi ona o równowadze, harmonii, sprawiedliwej ocenie jako najwyższe prawo.

 
EREMITA- IX – Karta ta mówi o osamotnieniu, o wewnętrznym zamknięciu się w sobie które czasami bywa zbawienne, gdyż dokładnie jesteśmy w stanie przeanalizować nasze dalsze kroki.
Karta ta mówi o staraniu się w poznaniu samego siebie. Mówi o poznaniu własnych błędów, pokonanie zwodniczych demonów w nas samych.

 
KOŁO FORTUNY – X – Karta ta mówi ze wszystko ma swoją cenę, ale i wszystko może ulec zmianie, jeśli tylko tego chcemy. Mówi także o bezsilności i poddaniu się losowi. Mówi o ciągłej zmianie, ruchu w górę i w dół.

 
MOC ( SIŁA)- XI – Spotęgowana siła wymaga umiejętnego jej użycia. Karta ta mówi o tym, iż mamy w sobie na tyle siły by pokonać wszystkie przeciwności. Poczucie, że jesteśmy w stanie uporać się z wszelkimi trudnościami. Czasami przedstawia silną kobietę, która może dokonać w swoim życiu wszystkiego czego pragnie.

 
WISIELEC – XII – Karta ta mówi, że myśleć i postępować powinniśmy świadomi wewnętrznej siły. Mówi także o przestojach czasowych, zawieszeniu pewnych spraw z czasie, które czasami nie są zależne od nas. czas niesprzyjający na różnego rodzaju przedsięwzięcia.

 
ŚMIERĆ – XIII- Koniec z pewnością bolesny ale prowadzący ku nowemu, często lepszemu. Mówi o zamknięciu pewnej sprawy, i przemijaniu. Należy znaleźć miejsce dla nowych zadań i wyzwań.

 
UMIARKOWANIE – XIV – Karta ta mówi o zaufaniu, którym powinniśmy darzyć każdą przemianę w naszym życiu. Musimy zachować umiar we wszystkim co robimy i utrzymać równowagę ciała i duszy.
Mówi o wyjazdach zagranicznych, porozumieniu miedzy ludzkim, o umowach, dyplomatycznych rozwiązaniach sporów.

 
DIABEŁ – XV- Karta ta mówi o wielkiej sile, ale nie koniecznie budującej, ale destruktywnej. Mówi o pokusach, obietnicach, których się nie spełnia, o skrytych pragnieniach i pożądaniu, o nałogach, które niszczą relację między ludzkie.

 
WIEŻA – XVI – karta ta mówi, że nigdy nie możemy być zbyt pewni. Mówi o tym, iż spotka nas coś co nami wstrząśnie i wywróci nasz uporządkowany świat do góry nogami. Jest to jednak z najgorszych kart w Tarocie, która mówi o stracie i łzach jakie uronimy.
Mówi o wstrząsie, który wyrywa nas z poczucia pewności. Cios losu otwierający nowe horyzonty.

 
GWIAZDA – XVII – Karta ta jest kartą opiekuńcza, mówi nam, iż możemy spać spokojne i nasze marzenia i plany mają prawo się ziścić.
Mówi o nadziei, dobroci, spełnieniu wszystkich pragnień, i o wyjściu z każdej zagmatwanej sytuacji.

 
KSIĘŻYC – XVIII – Karta ta symbolizuje nasze marzenia podświadome, nasze pragnienia wewnętrzne, czasami mówi o bujaniu w obłokach i nierealnym spojrzeniu na świat.
Często też wskazuje na kłamstwo głęboko ukryte w nas samych lub o ogólnie o świat który nie jest rzeczywisty. Uciekamy w świat nierealny by nie podejmować decyzji.

 
SŁOŃCE – XIX – zadowolenie z tego, co osiągnęliśmy, świadomość że pełnię sił można uzyskać dopiero wspólnie w partnerstwie.
Karta ta ogólnie mówi o wspólnym szczęściu, o sile tkwiącej w teraźniejszości i przyszłości.

 
SĄD OSTATECZNY – XX – Karta ta symbolizuje zawsze początek, nie ważne po czym on następuje. Jest to pozytywna karta często mówiąca o połączeniu się kochanków, kochanków narodzinach dziecka, o zmartwychwstaniu naszej duszy i o przebudzeniu.

 
ŚWIAT – XXI – Karta ta oznacza wewnętrzny pokój, pojednanie z wszystkimi trudnościami.
 

{jcomments on}