Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Pomieszanie magii i religii

Mieszanie magii z religią

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Modlitwy, relikwie, woda święcona, Biblia i hostia posiadały według średniowiecznego Kościoła katolickiego uzdrawiające magiczne moce. Uważano, że magia jest niewłaściwie wykorzystywana przez wiedźmy, magów, znachorki. Tak Kościół zwał osoby które w tym czasie zajmowały się uzdrawianiem za pomocą ziół i czarów.
 

Bardzo znaną katoliczką była Margaret Hunt, która uczyła się swego fachu w Walii, a praktykowała w diecezji londyńskiej. Przyznała się że przepisywała zielone soki, zioła w połączeniu z modlitwami. Cierpiące kobiety miały się modlić do Maryi, a mężczyźni do Jezusa. Wierzono, że wrzody, choroby są wynikiem zaklęć złych czarownic. 

W celu zlikwidowania bólu zęba cierpiący mieli trzykrotnie napisać” Jezus Chryste, mój Panie, niech mnie ząb boleć przestanie”, wypowiedzieć te słowa 3 razy i spalić kartkę. 

Hostia skradziona z kościoła uważana była za panaceum, szczególnie na płodność. Wosk z poświęconej świecy chronił przed wrogiem. 

Istnieje wiele historii gdzie leczono tymi sposobami ludzi. W Anglii uleczono dziecko z koszulka po trzykrotnym napojeniu go z kielicha mszalnego. 

We wczesnym średniowieczu Kościół łagodnie traktował czarownice uprawiające białą magię. Były one tolerowane. Od początku XIII wieku Kościół przyjął surowszą strategię wobec każdej magii, której nie aprobował. Doprowadziło to do tępienia czarownic i ich odejścia od mieszania magii z religią. 

Inne religie światowe zaczerpnęły od poprzednich wierzeń elementy magiczne które do tej pory są wykorzystywane. Chrześcijaństwo zaczerpnęło wiele elementów magii i do tej pory je stosuje.

{jcomments on}