Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Małe Arkana Tarota a przyszłe życie człowieka

Małe Arkana Tarota

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Im bardziej będziemy zagłębiać się w Małe Arkana, tym bardziej będziemy odczuwać ze podlegają innym prawom poznania, niż Większe Arkana. Karty małych Arkan mówią głównie o codzienności człowieka, i maja trochę mniejsze znaczenie niż wielkie Arkana. Gdy wyciągamy Wielkie Arkana oznacza to że coś ważnego bezie się działo w naszym życiu, natomiast gdy jest przewaga małych arkan, oznacza to że z codziennymi problemami sobie poradzimy i za kilka lat możemy nawet o tych wydarzeniach nie pamiętać.

 

Pięćdziesiąt sześć kart Małych Arkanów dzieli się na cztery kolory- buławy, miecze, denary i kielichy. W każdym są cztery karty dworskie- król, królowa, rycerz i giermek oraz 10 numerowanych od asa, czyli 1 do 10.

Wszystko co się dzieje wokół nas można podzielić na cztery poziomy- cztery klasy społeczne, cztery sposoby postrzegania informacji o świecie, oraz cztery sposoby przeżywania pewnych wartości.

 

Mała arkana tarota 

Buławy czyli inaczej Kije, symbolizują przedsiębiorczość, sukces i sławę. Buławy reprezentują żywioł Ognia i odpowiadają takim znakom zodiaku jak Lew, Baran i Strzelec. W człowieku kije symbolizują wolę w przeciwieństwie do biernych życzeń. Człowiek taki przyjmuje realność jako obszar, który musi zostać poprawiony, ulepszony. On postrzega życie jako to, co trzeba jeszcze zrobić i co jeszcze jest przed nim. Jeśli więc w rozkładach jest dużo byłam, może oznaczać to z jakim człowiekiem mamy do czynienia.

Bardzo ważna jest dla takich osób namiętność i wspólne dążenie do wyższych celów.

 

Miecze są symbolem wnikliwego intelektu, wrogości i zmartwienia. Odpowiadają za żywioł powietrza i należą do nich takie znaki jak Bliźnięta, Waga i Wodnik. Miecze mówią o jasnym, trzeźwym osądzie, stanowczości i umiejętności podejmowania decyzji i o krytycznym rozumie. Miecze mają też jednak ciemną stronę, głównie w przypadku człowieka, w którym leży nieumiejętność i niechęć do trzymania się tematu, a także przyzwyczajeniu do teoretycznego rozwiązywania problemów bez ich praktycznego zastosowania.

Człowiek taki dąży do określonego modelu związku, przy czym osobowość partnera nie odgrywa większej roli.

 

Monety są symbolem materialnego świata i świata wartości wymiernych. Podporządkowany jest tutaj symbol Ziemi, do którego nalezą takie znaki zodiaku jak Koziorożec, Byk i Panna.  Monety mówią o sukcesie, zmysłowości, czasie dawania i brania, o dziedziczeniu. Ogólnie zajmują się materialna stroną życia. Człowiek który ma dużo monet w rozkładzie jest niezwykle skoncentrowany na materialnej stronie życia. W miłości takie osoby są wierne i niezawodne, jednakże i tutaj najważniejszy jest dla niego kontakt fizyczny.

 

Puchary są symbolem miłości i szczęścia. Żywiołem Pucharów jest woda, do którego należą takie znaki zodiaku jak Rak, Skorpion, Ryby. Kielichy mówią o uczuciach, intuicji, o cieple, fantazji, miłości, małżeństwie, seksie. Wyrażają świat uczuć, tęsknoty, marzeń, snów. Człowiek pod wpływem kielichów myśli obrazami, emocjami i często bierze swoje pragnienia za rzeczywistość. Nie trzyma się żadnych reguł i nie uznaje żadnych sztywnych praw.

{jcomments on}