Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Różnica pomiędzy tarotem a kartami klasycznymi

Karty klasyczne a Tarot

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czym różni się wróżenie z kart klasycznych a Tarotem 

Nie da się historycznie prześledzić początku powstania tych kart. Jedna z teorii głosi, że do Europy karty przywędrowały ze Wschodu, prawdopodobnie z Indii czy Chin. Indyjskie karty mają bardzo charakterystyczne elementy, co powoduje iż wiele badaczy uważa iż karty klasyczne przywędrowały właśnie z tamtych terenów. Część badaczy jednak uważa iż wywodzą się one z Chin przez to iż posiadały one znaki monet, czy kijów. Prawdopodobnie karty powstawały poprzez gre w domino, i na podstawie ich powstały.

 

Pierwsze karty do gry w Europie znalazły się początkiem XV wieku. Zyskały one wielka popularność , szczególnie na dworach królewskich , a dzięki wynalezieniu druku także rozprzestrzeniły się na niższe masy. 

Około 1530 słowo Tarocci zaczęło być używane we Francji. Były to karty które stosowano do gier hazardowych. Istnieje jednak przekonanie, że to nie karty do gry, klasyczne były pierwsze ale Tarot. Słowo Tarot oznacza Krzyż, Wtajemniczenie. Od końca XV wieku Tarot zaczął być stosowany do przewidywania przyszłości.

 

Karty klasyczne

Do końca nie wiadomo skąd karty te przyszły do Europy, dlatego też w dzisiejszych czasach Tarot uznawany jest za karty bardzo tajemnicze. Jak wiemy ludzie często boją sie tajemnic, co powoduje iż czasami mają obawy przez wróżeniem sobie z tych kart.

Karty z Tarota z czasem zagłębiły się w Kabałę, Numerologię, Astrologię co spowodowało iż jest to bardzo rozwinięte narzędzie wróżbiarskie obecnych czasów. Symbolika kart jest tak niezwykle rozbudowana iż wróżby z tych kart są niezwykle dokładne.

Kartami klasycznymi wróżono przez wieki. Tarot tak naprawdę jest bardzo popularny dopiero od dwóch wieków. Karty te różnią się sobą i to znacznie.

Karty klasyczne składają sie z 56 kart, podzielonych na 4 kolory ( kiery, kara, piki, trefle), Każdy kolor ma po 13 kart od asa czyli jedynki do dziewiątki, oraz król, dama i jupek. 

Karty tarota

Karty tarota składają sie natomiast z 78 kart, podzielonych na dwie części- 22 Wielkie Arkana, oraz 56 kart Mniejszych Arkan. Mniejsze Arkana są bardzo podobne do kart klasycznych, natomiast wielkie Arkana są najważniejsze z całej talii.

Opisują one wędrówkę człowieka przez życie. Ich barwna symbolika, znaki powodują iż karty te przemawiają do intuicji człowieka. Karty klasyczne mają suche obrazy, którym nadajemy własne oznaczenia. Praca z Tarotem jest bardziej dogłębna, gdyż mówi nie tylko o tym co może się w naszym życiu stać, ale także określa nasze emocje, uczucia, możliwości, i pomaga nam przy tym zrozumieć siebie i to dokąd zmierza nasze życie. Tarot jest jak przewodnik życiowy, który pomaga nam tak tworzyć nasza przyszłość byśmy mogli być w nim szczęśliwi.

Z kart klasycznych podobno wróży się prościej, a odpowiedzi nie są obszerne. Osoby zajmujące się przepowiadaniem przyszłości zaczynają swoja przygodę najczęściej od kart klasycznych, a dopiero po latach przechodzą do bardziej skomplikowanego tarota. Nic w tym dziwnego, gdyż kart Tarota jest znacznie więcej a ich tajemnicze obrazki na kartach powodują iż nasza intuicja pragnie coraz bardziej rozwijać znaczenia kart. 

{jcomments on}