Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Prawidłowa interpretacja wróżby

Interpretacja wróżby

|

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Aż do XIX wieku objaśnienia kart były kategoryczne i jednoznacznie i obowiązywała zasada taka jaka była zapisana w książce. To co było napisane, tak należało interpretować karty.

Np. karta Diabła oznaczała tylko intrygi, kłamstwa, i nic poza tym. Nie rozbudowywano znaczenia kart. 

Już pod koniec XIX wieku, odrodziło się zainteresowanie naukami okultystycznymi, oraz stworzono nowe podejście do ezoteryki. Karty zaczęto interpretować intuicyjnie, zgodnie z duchem nadchodzącej Ery Wodnika. 

Najważniejsza zasada interpretacji intuicyjnej, na której będziemy się opierać, polega na tym, ze znaczenie każdego Arkanu może być płynne w zależności do konkretnej sytuacji. Każdy Arkan z całej talii Tarota ma swoje wyjściowe, podstawowe znacznie. Zazwyczaj podstawowe znaczenia kart są opisane w różnych książkach. Każda osoba wróżąca w trakcie pracy nad kartami zmienia te znaczenia, dodaje inne, i łączy je w całość w rozkładzie.

 

 

 

Należy jeszcze przy interpretacji kart uwzględniać, że pierwszy sygnał, pierwsze wrażenie, które rodzi się w Twojej intuicji podczas oglądania kart, zazwyczaj jest najbardziej prawidłowe.

Nie należy zrażać się czy dziwić, jeśli nawet dość daleko odchodzimy od interpretacji podstawowej kart.

Dlatego najpierw po rozłożeniu kart pozwolić im najpierw przemówić samym. Zacząć warto od wyobrażenia sobie, co może się, wg Ciebie ukrywać pod symbolami na kartach, oraz ich połączeniu z innymi kartami. 

Człowiek o dość dobrze rozwiniętej intuicji jest w pełni zdolny do samodzielnego odczytania symboliki zawartej w kartach. Warto pamiętać, ze każdy człowiek inaczej odczytuje swoja rzeczywistość, więc niektóre interpretacje kart nie powinny nas dziwić, warto je odkryć i przekazać to co czujemy osobie pytającej. 

Interpretację kart należy zaczynać wychodząc od ich sensu, motywu, a nie od nazwy czy numeru.

Wielkie, starsze arkana są ważniejsze od Mniejszych. One zawsze przodują w interpretacji rozkładu. Małe Arkana, maja mniej znaczeń i często mówią o sprawach mało ważnych, takich o których za parę lat nie będziemy pamiętać. 

Każdy rozkład należy analizować jak opowiadanie w obrazkach, jako komiks.

W praktyce wróżebnej, też warto uwzględnić położenie karty, czy jeży prosto czy jest w pozycji odwróconej, gdzie znajduje się w rozkładzie, na początku, końcu, czy w środku, a także połączenia kart ze sobą w rozkładzie. Wejdź do działu wróżby online

 

{jcomments on}