Tarotanielski.com

Dobre wróżby z anielskich kart tarota

Tarot i jego zastosowanie

Do czego służy Tarot?

|

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tarot od wieków był zagadką dla wielu. Wtajemniczeni badacze Tarota znaleźli odpowiedź na pytanie, do czego służy tak naprawdę Tarot.
 

Pierwszą prawdą jest to iż Tarot służy do :
 

 • Przewidywania przyszłości – to najbardziej praktyczna funkcja Tarota, którego skuteczność potwierdza kilkusetletnia tradycja. Tarot określa mniej więcej wydarzenia przyszłości, ale też wkracza w przeszłość, jeśli jest to potrzebne do odnalezienia pewnych ukrytych spraw. Zwraca uwagę na możliwe drogi, które człowiek może obrać. Przestrzegają przed niebezpieczeństwem i przed złymi decyzjami.
   
 • Poznanie samego siebie – Obrazkowe karty Tarota, są w stanie określić emocje ludzkie, charakter człowieka, jego wady i zalety. Powróżcie z Tarota wychodzimy zazwyczaj z innym podejściem do życia, zaczynamy dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie dostrzegaliśmy w sobie.
   

 • Rozwój osobowości – Karty mogą być pomocne w pracy nad uformowaniem własnej osobowości i osiągnięciu indywidualności. Rozszerzenie naszej osobowości polega głównie na uświadomieniu sobie prawdy drzemiącej w naszej nieświadomości. W kartach Tarota w łatwy sposób można odnaleźć motyw wędrówki przez zakamarki naszej jaźni, a obrazy zamieszczone na kartach pobudzają naszą świadomość, w której ukryta jest wiedza niedostępna poznaniu intelektualnemu.
   

 • Ewolucja duchowa – Tarot przedstawia hologram kosmosu. Arkana, które tworzą całość pomagają odnaleźć człowiekowi własne miejsce w planie kosmicznym Dzięki stopniowemu wtajemniczaniu się, pozwalają opanować swój własny wewnętrzny wszechświat i dojść do Absolutu, którym jest nasz Bóg.
   

Istnieją jeszcze inne przesłania Tarota. Każdy, który korzysta z rad Tarota odnosi różne wrażenie. Jedni są przerażeni, inni biorą do serca cenne wskazówki, jeszcze inni bagatelizują przesłanie Księgi Wtajemniczeń.

 

{jcomments on}